Oświetlenie led – prawdy i mity

Oświetlenie led – prawdy i mity
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Diody led z biegiem czasu zyskują na popularności. Pojawiają się w obiektach użyteczności publicznej oraz w prywatnych domach. Wciąż jednak nie są zbyt dobrze znane, przez co na ich temat krąży wiele mitów szkodzących upowszechnieniu tej technologii. Warto się z nimi rozprawić, zanim uda się odpowiedzieć na pytanie, czy korzystanie z diod led się opłaca.

Wyższy koszt oświetlenie

To prawda, że diody led są droższe od tradycyjnych żarówek. Jednak działają znacznie dłużej, a w międzyczasie pobierają o wiele mniej prądu. Różnicę w rachunkach odczuje się szybko między innymi dzięki zainstalowaniu oświetlenia ledowego w łazience. Światło włączane jest tam na krótko za to dosyć często. Zamiast zwykłej żarówki, która na początku pobiera znacznie więcej energii, lepiej sprawdzi się tam plafon led. Jego zużycie prądu jest stałe. Zatem hasło odnoszące się do wysokich kosztów korzystania z oświetlenia ledowego nie znajduje potwierdzenia w rzeczywistości.

Oświetlenie dekoracyjne

Kolejnym mitem pozostaje twierdzenie, jakoby oświetlenie ledowe nadawało się wyłącznie do dekoracji. Z uwagi na mnogość zapewnianych kolorów światła faktycznie często jest wykorzystywane jako efektowny dodatek. Jednak reflektory szynowe led bardzo dobrze sprawdzają się również jako oświetlenie główne w wielu pomieszczeniach. Diody łączą w sobie świetny efekty wizualny z walorami praktycznymi. Nie nagrzewają się, a ponieważ pracują przez wiele lat z całą pewnością wpisują się w wypełnianie zasad ochrony środowiska.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*