Nowoczesna aranżacja kuchni

Nowoczesna aranżacja kuchni
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aranżacja kuchni wbrew pozorom nie jest łatwa, ponieważ kuchnia musi być ładna, nowoczesna i zarazem funkcjonalna. Trudno jest też wybrnąć z pewnych tradycyjnych rozwiązań jak wiele szafek czy wyspa kuchenna, ponieważ mimo swojej formy są one dużym udogodnieniem w kuchni. Jak więc zaaranżować kuchnię, aby zachowała funkcjonalność i miała nowoczesny wygląd?

Tradycyjna wyspa kuchenna

Wyspa kuchenna jest naprawdę przydatna. Daje dodatkowe miejsce robocze, w blacie można zamontować zlewozmywak czy kuchenkę elektryczną. Pod blatem z kolei można zamontować półki czy zrobić szafki. Ale co zrobić, gdy chcemy mieć nowoczesną kuchnię? Warto z wyspy zrobić bar kuchenny. Od strony salonu lub też wolnej przestrzeni warto dostawić do blatu hokery, na których można usiąść i zjeść śniadanie, napić się kawy czy nawet usiąść i przeczytać poranne wiadomości. Hokery w swojej formie są bardzo nowoczesnym siedziskiem, więc z pewnością zasłonią tradycyjną formę wysypy i ją unowocześnią.

Szafki kuchenne

W kuchni powinno być dużo szafek, ale można je z powodzeniem ukryć ładnymi frontami. W nowoczesnej kuchni sprawdzą się szafki tzw. od dołu do góry, które tworzą jedną całość. Na ich frontach nie powinno być żadnych klamek czy widocznych zawiasów. Najlepiej sprawdzą się drzwiczki z uchwytem wyżłobionym od dołu. Jeśli potrzebujemy roboczego blatu w ciągu szafek warto odciąć dolne szafki od górnych panelem szklanym, który może mieć różnorodne wzory. Zastosowanie np. białych szafek i panelu z ozdobnym wzorem sprawi, że kuchnia nie będzie ani trochę nudna czy nawet typowa.

Bogaty wybór hokerów znajdziesz na przykład w sklepie z polskimi meblami – EUFORMA.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*