Naprawa i regeneracja uszkodzonej chłodnicy – gdzie należy się udać?

Naprawa i regeneracja uszkodzonej chłodnicy – gdzie należy się udać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chłodnice wykorzystywane są w bardzo wielu różnych systemach. Pojawiają się w układach klimatyzacji, w instalacjach chłodzących silniki spalinowe bądź elektryczne, a także różne maszyny przemysłowe. Niestety chłodnica czasem może ulec uszkodzeniu i wtedy trzeba dokonać jej wymiany bądź naprawy. W prostych zastosowaniach, na przykład w układzie chłodzenia silnika spalinowego auta osobowego, można sobie pozwolić na prostą wymianę. Natomiast w rozwiązaniach przemysłowych, gdzie chłodnice niejednokrotnie kosztują bardzo dużo, regeneracja jest o wiele lepszym wyjściem z sytuacji.

Najczęstsze uszkodzenia

Najbardziej powszechnym uszkodzeniem chłodnic jest ich przedziurawienie. Może się ono zdarzyć z powodu działania czynników zewnętrznych (np. uderzenie kamienia), ale również z powodu zbyt wysokiego ciśnienia wewnątrz układu. To może wystąpić gdy zawór upustowy nie będzie działał poprawnie. Zdarza się też, że chłodnice tracą sprawność, ponieważ zostają bardzo mocno zanieczyszczone kurzem i brudem.

Gdzie szukać pomocy?

Nie chcąc kupować nowej chłodnicy, warto poszukać firmę, która dokonuje ich regeneracji. W dużych ośrodkach miejskich nie będzie z tym problemu, ponieważ istnieje tam mnóstwo przedsiębiorstw, których specjalizacją jest naprawa chłodnic Katowice to jedno z takich właśnie miast. Bez kłopotów znajdziemy firmę, która dokona czyszczenia chłodnicy lub jej uszczelnienia, w razie gdyby doszło do wycieku. Niektóre przedsiębiorstwa oferują dojazd do klienta i naprawę na miejscu, dla jeszcze większej wygody.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*