Magnez – lek czy suplement diety?

Magnez – lek czy suplement diety?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Magnez to bardzo popularnie używany minerał, który głównie jest polecany osobom pijącym dużo kawy, narażonym na stres czy cierpiącym na częste skurcze nóg. Wiele osób mimo, że używa jakiegoś magnezu, bo ktoś im go polecił nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, że nie każdy środek z magnezem jest taki sam i wart przyjmowania. Okazuje się, że tylko na polskim rynku dostępnych jest aż 139 suplementów diety z magnezem, na przykład Asmag Forte i zaledwie 17 leków z magnezem . Co więc wybrać?

Kiedy bierze się lek, a kiedy stosuje suplementy?

Wiele osób kupuje magnez w aptece z polecenia farmaceuty. Jednak dostępne są dwa rodzaje preparatów: leki i suplementy diety. Magnez lek stosuje się wtedy, gdy dana osoba cierpi na konkretne dolegliwości wynikające z braku lub niedoboru magnezu w organizmie. Mogą to być np. skurcze mięśniowe. Leki zawsze muszą być przebadane pod kątem leczenia dolegliwości i stosowane są właśnie do leczenia schorzeń.

Z kolei suplementy diety według polskiego prawa są tylko produktami spożywczymi i ich głównym zadaniem jest uzupełnienie prawidłowej diety w składniki mineralne, jak magnez, w witaminy czy surowce ziołowe. Ten rodzaj magnezu polecany jest osobom, które ze względu na dietę mogą mieć niedobory albo prowadzą tryb życia, przez jaki mogą mieć zwiększone zapotrzebowanie na magnez. Co prawda dawki magnezu zawarte w suplementach pokrywają dziennie zapotrzebowanie organizmu na ten składnik, ale nie są to dawki służące leczeniu.

Dlatego też jeśli tylko chcemy poprawić stan swojego zdrowia przez wzbogacenie diety wystarczający będzie suplement. Jeśli jednak lekarz stwierdził, że przez jego niedobór chorujemy wtedy z pewnością poleci lek magnezowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*