Listwy przypodłogowe — na jaki materiał warto postawić?

Listwy przypodłogowe — na jaki materiał warto postawić?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór listew przypodłogowych nigdy nie powinien być przypadkowy. Bardzo ważne jest przemyślanie zwłaszcza rodzaju materiału, z którego będą wykonane te niezbędne elementy wykończeniowe. Zastanawiasz się, jaki surowiec może sprawdzić się w twoim przypadku? Dowiedz się więcej o listwach przypodłogowych z aluminium, drewna i płyt MDF.

Aluminium

Niewątpliwą zaletą listew z aluminium jest ich odporność na uszkodzenia. Z tego powodu często umieszcza się je w miejscach narażonych właśnie na zniszczenie, czyli np. w przedpokoju. Listwy podłogowe aluminiowe dobrze radzą sobie też w przypadku kontaktu z wilgocią. Na dodatek można zmienić ich kolor poprzez lakierowanie. Metalowe elementy wykończeniowe idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz np. w modnym stylu industrialnym.

Drewno

Drewniane listwy to klasyka, która od lat nie wychodzi z mody. Są eleganckie, dość trwałe i dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Świetnie sprawdzą się zwłaszcza w pomieszczeniach w klasycznych klimatach, czyli np. w stylu rustykalnym. Niektóre modele mogą jednak pasować również do nowoczesnego stylu skandynawskiego. Drewniane listwy są mile widziane oczywiście przede wszystkim w przypadku paneli i parkietów.

Płyta MDF

Niemałą popularnością cieszą się również listwy podłogowe z płyt MDF. Takie produkty są naprawdę twarde i niemal równie odporne na uszkodzenia mechaniczne jak popularne listwy aluminiowe z oferty sklepu online Wall Up. Co więcej, zrobienie na nich rys nie jest łatwe. Modele z płyty MDF można też polakierować na dowolny kolor z palety barw RAL. Na ich korzyść przemawia także dość atrakcyjna cena.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*