Kriolipoliza – na czym polega?

Kriolipoliza – na czym polega?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z najnowszych odkryć medycyny estetycznej jest zabieg zwany kriolipolizą, który narodził się w 2008 roku w Stanach Zjednoczonych. Polega on na usuwaniu zbędnej tkanki tłuszczowej oraz cellulitu z różnych miejsc ciała za pomocą niskiej temperatury. Urządzenia, które służą do jej wykonywania można znaleźć na https://www.abacosun.pl/. Cały zabieg jest bezinwazyjny, ale równie skuteczny jak bolesna i stosunkowo niebezpieczna dla zdrowia liposukcja. dlatego coraz więcej osób decyduje się na jego wykonanie (zwłaszcza kobiety). Co istotne, efekty utrzymują się bardzo długo – u większości pacjentów co najmniej kilka lat, oczywiście w zależności od stylu życia i diety.

Wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Kriolipoliza to zabieg wykonywany wyłącznie w salonach medycyny estetycznej lub szpitalach. Dzięki niemu można skutecznie wyszczuplić m.in. brzuch, tzw. boczki, kark, talię, ramiona, a także uda oraz pośladki. Zalecany jest szczególnie osobom odznaczającym się normalną budową ciała, ale z nadmiarem tkanki tłuszczowej w konkretnych miejscach, której nie da się wyeliminować za pomocą diety czy nawet intensywnej aktywności ruchowej. Pamiętajmy o tym, że nie jest to w żadnym wypadku dobra metoda na walkę ze sporą nadwagą ani tym bardziej otyłością (więcej niż 10 kg powyżej prawidłowej wagi), zwłaszcza gdy nadprogramowym kilogramom towarzyszą defekty w postaci obwisłej i zwiotczałej skóry.

Zabieg nie powinien być również wykonywany u kobiet w ciąży i karmiących dziecko piersią, u osób zmagających się ze stanami zapalnymi skóry, infekcjami albo otwartymi ranami, a także u osób cierpiących na chorobę Raunayda, krioglobulinemię, padaczkę, różne choroby oraz infekcje wątroby, zaburzenia krążenia, niewydolność nerek czy cukrzycę. Przeciwwskazaniem jest też rozrusznik serca.

Przebieg kriolipolizy i jej efekty

Kriolipoliza powinna być wykonywana przez lekarza, wykwalifikowaną kosmetyczkę albo fizykoterapeutę. Osoba ta koniecznie musi posiadać odpowiednią wiedzę dotyczącą obszarów, na których można zastosować zabieg. Trwa on przeważnie od 30 do 60 minut i nie wymaga żadnym badań ani szczególnych przygotowań. Skóra pacjenta pokrywana jest najpierw w danym miejscu specjalnym żelem, który przewodzi zimno. Następnie do tego obszaru przykładany jest próżniowy aplikator, którego działanie polega na zasysaniu i jednoczesnym chłodzeniu skóry (zazwyczaj do temperatury w przedziale między +5 a -5 stopni Celsjusza, w zależności od ilości zalegającego tłuszczu). Urządzenie pobiera ciepło z komórek tłuszczowych, a wbudowane czujniki precyzyjnie monitorują i kontrolują proces chłodzenia. Co istotne, sąsiednie tkanki, nerwy i naczynia krwionośne nie zostają w żaden sposób naruszone.

Tłuszcze uwolnione za pomocą zimna przedostają się bezpośrednio do krwioobiegu, a następnie trafiają do wątroby, w której są metabolizowane i ostatecznie wydalane z organizmu. Cały ten proces rozpoczyna się po około 3 dniach od zabiegu, a pierwsze spektakularne efekty są widoczne po 2-3 tygodniach – u większości osób tkanka tłuszczowa zostaje zredukowana na poziomie 20-40%. Należy zaznaczyć, że tempo spalania jest indywidualne dla każdego organizmu, dlatego rezultaty pojawiają się w różnym czasie. W razie potrzeby zabieg może zostać powtórzony, ale najwcześniej po 6-8 tygodniach.

Efekty są długotrwałe i nawet jeśli pacjent przybierze na wadze, to miejsca, w których zostały zniszczone komórki, będą znacznie odporniejsze na zwiększenie obwodu. Procedura jest niemal całkowicie bezbolesna, choć po jej zakończeniu mogą się pojawić na skórze drobne zaczerwienienia, siniaki albo niewielkie krwiaki, które znikają najpóźniej po kilku dniach. Sporadycznie występuje też osłabienie czucia na danym obszarze skóry. Mimo tych drobnych skutków ubocznych pacjent od razu może wrócić do zwyczajnej aktywności bez wyraźnego uczucia dyskomfortu. Oto główne zalety kriolipolizy:
– jest całkowicie bezinwazyjna – nie wymaga przekroczenia bariery skóry
– po jej wykonaniu pacjent nie musi przechodzić okresu rekonwalescencji
– metoda bezpieczna i niezwykle wygodna
– jest w 100% skuteczna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*