Jakie są sposoby usuwania kamienia nazębnego?

Jakie są sposoby usuwania kamienia nazębnego?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kamień nazębny to twardy osad, który tworzy się na zębach. Jest on spowodowany przez płytkę nazębną, lepką warstwę bakterii i cząstek jedzenia, która stale tworzy się na zębach. Jeśli nie usuwasz kamienia regularnie, może on prowadzić do chorób dziąseł, próchnicy zębów i utraty kości.

Istnieje kilka sposobów na usunięcie kamienia z zębów, w tym:

Profesjonalne czyszczenie

Najskuteczniejszym sposobem usuwania kamienia nazębnego jest profesjonalne czyszczenie zębów przez dentystę lub higienistkę stomatologiczną. Podczas tego spotkania zostaniesz poproszony o ugryzienie plastikowego narzędzia zwanego frezem dentystycznym. Dzięki temu lekarz stomatolog może poluzować i usunąć płytkę nazębną i kamień z zębów. Taki zabieg to nic innego jak piaskowanie Koszalin jako większe miasto posiada na swoim terenie sporo profesjonalnych dentystów, którzy z uśmiechem na twarzy wykonują ten zabieg dla Ciebie.

Szczotkowanie zębów

Szczotkowanie zębów szczoteczką elektryczną lub manualną może pomóc w zapobieganiu powstawania kamienia na zębach. Szczotkowanie małymi kolistymi ruchami może również pomóc w usunięciu płytki nazębnej, która jest przytwierdzona do zębów. Jednakże, jeśli masz poważne nagromadzenie kamienia na zębach, być może trzeba będzie odwiedzić dentystę w celu uzyskania profesjonalnych opcji leczenia przed użyciem pasty do zębów i nitkowanie samo w domu może zrobić wiele dobrego dla usunięcia nagromadzenia kamienia z powierzchni zębów.

Dentystyczna guma do żucia

Jeśli masz nawyk żucia gumy, możesz rozważyć przejście na gumę bez cukru lub ksylitolową. Ten rodzaj gumy może pomóc zmniejszyć ilość płytki nazębnej, która tworzy się na zębach poprzez stymulację produkcji śliny i zmniejszenie poziomu kwasu w jamie ustnej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*