Jakie metody obróbki metalu można wyróżnić na rynku?

Jakie metody obróbki metalu można wyróżnić na rynku?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Metal to materiał powszechnie wykorzystywany w różnych gałęziach przemysłu. Jego charakterystyczną cechą jest dobra wytrzymałość mechaniczna, a także duża podatność na obróbkę. Do najczęściej stosowanych metod obróbki metalu należy skrawanie.

Toczenie i frezowanie metali

Proces polegający na ścinaniu niewielkich elementów obracającego się przedmiotu do momentu uzyskania pożądanego kształtu nazywany jest toczeniem. To popularny sposób obróbki powierzchni metalowych. Obecnie coraz częściej korzysta się z precyzyjnych tokarek sterowanych numerycznie. Jeśli ktoś chciałby uzyskać więcej informacji na temat tego sprzętu, powinien zobaczyć jak wygląda proces toczenia CNC w Radomiu. Na terenie tego miasta działają firmy korzystające z nowoczesnych tokarek numerycznych. Kolejna popularna metoda obróbki metalu to frezowanie. W tym wypadku ruch obrotowy wykonuje narzędzie, a nie obrabiany przedmiot.

Szlifowanie i spawanie

Również szlifowanie uznawane jest za metodę obróbki skrawaniem. Do usuwania zbędnego materiału używa się szlifierek wyposażonych w ściernice. Ściernice najczęściej wytwarza się z korundu, węglika krzemu, węglika boru lub diamentu. Poza skrawaniem powszechnie stosowane jest także spawanie metalowych przedmiotów. Tego rodzaju działania zaliczane są do obróbki cieplnej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*