W co się zaopatrzyć, żeby nie marznąć zimą podczas snu?

W co się zaopatrzyć, żeby nie marznąć zimą podczas snu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jesienno-zimowe chłody dają się we znaki nie tylko podczas spacerów, ale także także w czasie snu. Ciepła piżama, dodatkowy koc i odpowiednio dobrana kołdra to rozwiązania, które zapewnią zdrowy i komfortowy sen. Na co zwracać uwagę kompletując zimowy zestaw do spania?

Dobra kołdra to podstawa

Poszukując odpowiedniej kołdry na zimę wiele osób zastanawia się, którą z dostępnych propozycji wybrać, aby zapewnić sobie optymalną temperaturę podczas snu. Na rynku znaleźć można bogaty wachlarz różnorodnych propozycji, począwszy od kołder sezonowych, a na całorocznych kończąc. Różne są także rozmiary poszczególnych modeli. Kołdry zimowe są grube, ciepłe i odznaczają się wysoką gramaturą. Nieco niższe parametry posiadają rozwiązania całoroczne. Wybór konkretnego rozwiązania zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji użytkownika. Praktycznym rozwiązaniem są kołdry łączone, składające się z dwóch elementów spinanych za pomocą metalowych zatrzasków. Jest to pościel, którą śmiało można użytkować przez cały rok.

Istotną kwestią jest także rozmiar kołdry. Do najpopularniejszych modeli należy tutaj kołdra zimowa 140×200, przeznaczona dla osoby dorosłej. Dostępne są również modele większe, adresowane dla par, wiele osób wybiera jednak dwie nieco węższe kołdry zamiast jednej większej, wychodząc z założenia, że jest to optymalne rozwiązanie. Niezawodną propozycją na zimowe chłody są kołdry wypełnione puchem lub gęsim pierzem, jednakże w przypadku alergików lepiej zdecydować się na wypełnienie syntetyczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*