Jaki projektor wybrać do domowego użytku?

Jaki projektor wybrać do domowego użytku?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Projektory multimedialne od dobrych kilku lat na stałe goszczą w naszych domach, gdyż zapewniają całej rodzinie mnóstwo godzin świetnej rozrywki. Przede wszystkim doskonale nadają się do wyświetlenia filmów i zdjęć oraz grania w gry. W tym przypadku najbardziej pożądane parametry to wysoka rozdzielczość obrazu, a także całkiem spory kontrast. Funkcjonalne i niezawodne modele projektorów przeznaczonych do użytku prywatnego można zamówić na https://avpoint.pl/projektory.

Wysoka jasność to kwestia drugorzędna

Na wstępie należy zaznaczyć, że dobry projektor do domu powinien się różnić od komercyjnego urządzenia biurowego, ponieważ pracuje w nieco odmiennych warunkach. Zazwyczaj wykorzystuje się go w pomieszczeniach, w których istnieje możliwość łatwego wyeliminowania światła słonecznego, w związku z czym nie musi się charakteryzować zbyt wysoką jasnością obrazu. Głównym istotnym parametrem jest natomiast typ matrycy. Najlepiej w codziennym użytkowaniu sprawdzi się model DLP albo LCD, oba zapewniają bowiem nawet do 10 000 h pracy, czyli około 10 lat. Jednocześnie nie są tak drogie jak nowoczesne matryce LED.

Drugi niezwykle istotny czynnik to kontrast odpowiedzialny za głębię kolorów. Zaleca się, aby sprzęt domowy do wyświetlania filmów odznaczał się tą wartością na poziomie co najmniej 6000:1. Ostatnim godnym uwagi elementem jest rozdzielczość – Full HD w pełni wystarczy, choć można też zdecydować się na 4K. Dodatkowo warto pamiętać o dokupieniu kilku przydatnych dodatków, z których najważniejszym jest moduł bezprzewodowy HDMI. Kupimy go na https://avpoint.pl/akcesoria-projekcyjne-bezprzewodowe-hdmi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*