Jak wybrać odpowiednie zaproszenia ślubne?

Jak wybrać odpowiednie zaproszenia ślubne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pary młode organizujące ślub oraz wesele muszą podjąć wiele istotnych decyzji, które zaważą o przebiegu i powodzeniu uroczystości. Jedną z nich jest wybór odpowiednich zaproszeń dla gości. Stanowią one swoistą zapowiedź wydarzenia, dlatego powinny być wystarczająco stylowe, a jednocześnie czytelne i idealnie dopasowane do charakteru imprezy. Hitem ostatnich lat są m.in. zaproszenia ślubne ekologiczne, wykonane wyłącznie z naturalnych składników i odznaczające się niezwykle oryginalnym wyglądem.

Kolorystyka to nie wszystko 

Przy wyborze zaproszeń ślubnych trzeba koniecznie wziąć pod uwagę charakter uroczystości, a także osobowość i indywidualne zainteresowania Państwa Młodych. Na rynku znajdziemy bowiem zaproszenia zaprojektowane w stylu eleganckim (klasycznym), nowoczesnym, romantycznym, awangardowym (bogato udekorowane), a nawet humorystycznym. Jeśli np. interesują nas te ostatnie, to bez problemu kupimy je na https://amelia-wedding.pl/zaproszenia-slubne/humorystyczne/.

Kolejnym niezwykle ważnym parametrem jest barwa zaproszeń, która musi korespondować z kolorem przewodnim ślubu, a zwłaszcza dekoracji sali. Pamiętajmy o tym, że spójność w tym zakresie jest jednym z warunków sukcesu całej imprezy. Pozostałe ważne kryteria wyboru to m.in.:

– rodzaj i krój czcionki – treść musi być przejrzysta, tak aby każdy gość mógł ją bez trudu odczytać

– wielkość oraz kształt karteczki

– typ zastosowanego papieru – najlepiej prezentują się zaproszenia na papierze o wysokiej gramaturze (np. kredowym albo niepowlekanym)

– wzornictwo – z pewnością nie jest wskazana nadmierna ilość zdobień

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*