Jak wybrać odpowiednią sofę do spania?

Jak wybrać odpowiednią sofę do spania?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Są przede wszystkim funkcjonalne. Nie zajmują dużo miejsca, ładnie wyglądają i łatwo wkomponować je w styl, w jakim zaaranżowane zostało pomieszczenie. Mebel kojarzony z minioną epoką ubiegłego wieku, wraca do łask. W mieszkaniach z małym metrażem coraz częściej pojawiają się sofy, na których w dzień można wygodnie się rozsiąść, a nocą wyspać.

W domach otwartych dla gości świetnie sprawdzi się sofa dwuosobowa z funkcją spania. Jak wybrać taką, która będzie meblem nie tylko ładnym, ale też funkcjonalnym? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, czy jest wygodna. Na takiej sofie warto najpierw usiąść, a później się położyć. Trzeba pamiętać, że dwie osoby wygodnie wyśpią się na powierzchni, której szerokość wynosi co najmniej 140 centymetrów. Dwuosobowa sofa z funkcją spania nie może więc być węższa. Dobrze jest też taki mebel dobrać odpowiednio do wzrostu osoby dorosłej. Optymalna długość sofy po rozłożeniu powinna wynieść ok. 2 metrów.

W zależności od tego, jak często odwiedzają nas goście i korzystają z noclegu, warto zwrócić uwagę na to, by sofa rozkładała się w prosty sposób. Nie bez znaczenia będzie też miejsce, w którym taki mebel ustawimy. Jeśli ma on być często rozkładany, warto zadbać o to, by nie trzeba było przy tym przenosić stojących w pobliżu sprzętów. Od tego, jak często w sofie będzie wykorzystywana funkcja spania, zależy wybór grubości materaca i stopień jego twardości. Jeśli będą to wyjątkowe okazje, można skupić się na miękkich poduszkach, w których wygodnie się siedzi. Natomiast komfortowy sen wymaga twardszego materaca.

Sofy do spania w atrakcyjnych cenach znajdziesz na przykład w sklepie internetowym Bird Meble.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*