Jak utrzymać czystość żaluzji i zasłon

Jak utrzymać czystość żaluzji i zasłon
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszym budownictwie liczy się każdy metr i bloki są budowane niemal „jeden na drugim”. Jest to raczej wątpliwy komfort dla mieszkańców, którzy dla zapewnienia sobie odrobiny prywatności muszą uciekać się do różnych metod. Jedną z nich, jest założenie w oknach zasłon lub żaluzji, które częściowo rozwiązują problem, utrzymanie ich jednak w czystości może okazać się wcale nie takie proste…

Jak czyścić zasłony?

Zasłony wykonane są z tkaniny, dlatego najlepszym sposobem czyszczenia jest ich pranie. Niestety, ściąganie zasłon i konieczność ich ponownego wieszania sprawia, że w wielu mieszkaniach ta czynność odkładana jest miesiącami. Ta zaś prowadzi do nawarstwiania się kurzu i mnożenia roztoczy, mogących wywoływać alergię. By skutecznie wyczyścić zasłony, należy je najpierw zdjąć i porządnie wytrzepać z kurzu. Większość zasłon m.in. tych dostępnych na stronie https://magdalena24.pl/zaslony można prac w pralce – bez względu na tkaninę zalecany jest delikatny program – jeśli jednak materiał budzi obawy, lepszym rozwiązaniem jest oddanie zasłon do pralni chemicznej.

Jak czyścić żaluzje?

Na co dzień, żaluzje wystarczy jedynie przetrzeć na sucho, żeby pozbyć się zalegającego na nich kurzu. Jeśli jednak ten obowiązek był zaniedbywany przez dłuższy czas, jest prawdopodobne, że będzie potrzebne bardziej dogłębne czyszczenie. Jeśli na żaluzjach widoczne są poważne zabrudzenia, dobrze poradzi sobie z nimi letnia woda wymieszana ze specjalnym płynem. Alternatywnie, można użyć płynu do czyszczenia drewna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*