Jak szybko przeprowadzić rozwód

Jak szybko przeprowadzić rozwód
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podjęcie decyzji o rozwodzie nie należy do najłatwiejszych. Często wpływ na nią mają zdarzenia, które w jakiś sposób dotknęły jedną lub drugą ze stron. Małżeństwa które podejmują decyzję o rozwodzie, a posiadają małoletnie dzieci mają świadomość, że ich decyzja wpłynie nie tylko na nich samych, ale także na często nieświadome tego co się dzieje z dziećmi. Dla dobra dzieci i nie tylko, warto dowiedzieć się tego, w jaki sposób postępować, aby rozwód zakończył się szybciej i nie powodował dodatkowych stresów poprzez odwlekające się kolejne rozprawy.

Jeżeli naszym założeniem jest chęć jak najszybszego zakończenia postępowania rozwodowego, najlepiej jeszcze przed wniesieniem powództwa, podjąć próbę porozumienia z małżonkiem w najważniejszych kwestiach, do których należą przede wszystkim:

Opieka nad dziećmi
Władza rodzicielska
Kontakty z małoletnimi dziećmi
Kwestia wspólnego mieszkania
Wysokość alimentów
Brak rozstrzygnięcia o winie rozkładu pożycia

Kompromis osiągnięty przez małżonków w zakresie w/w spraw może spowodować, że sąd wyrazi zgodę na wnioski małżonków i nie będzie potrzeby przeprowadzania dodatkowych postępowań dowodowych, co w efekcie przyśpieszy cały przebieg sprawy rozwodowej.

Formalności które ułatwią szybki rozwód

Jedna z najważniejszych kwestii na jaką należy zwrócić uwagę, jeżeli chcemy sprawnie się rozwieść, to poprawnie przygotowany pozew rozwodowy. Jeżeli mieszkasz w mniejszej miejscowości, warto udać się do większego miasta. Poprawnie wypełniony wniosek przygotuje zapewne adwokat rozwodowy w Warszawie i nie tylko.

Jeżeli chodzi o rozwody Warszawa góruje w statystykach, natomiast jest to powodem dla którego to właśnie adwokat rozwodowy będzie miał najwięcej doświadczenia i na pewno sprawnie przeprowadzi twój rozwód.

Zdecydowanie będzie wiedział, że postąpienie z takimi formalnymi sprawami jak, uiszczenie opłaty sądowej przed wniesieniem pozwu, czy nie wnoszenie o zwolnienie z kosztów sądowych, czy nie dokonywanie w tym samym postępowaniu podziału majątku spowoduje, że nasz rozwód przeprowadzony zostanie szybko i skutecznie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*