Jak powinny być zabezpieczone towary przechowywane w magazynach?

Jak powinny być zabezpieczone towary przechowywane w magazynach?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Magazyny to miejsca służące do przechowywania różnorodnych towarów, które następnie są transportowane np. do sklepów lub hurtowni. Towary te wymagają zawsze odpowiedniego zabezpieczenia przed uszkodzeniem mechanicznym czy zalaniem. W tym celu stosuje się specjalne konstrukcje – doskonałym przykładem są choćby pomysłowe i łatwe w montażu nadstawki paletowe, pozwalające zaoszczędzić mnóstwo przestrzeni. Te i inne rozwiązania ochronne posiadają w swojej szerokiej ofercie liczne sklepy internetowe. 

Regały i skrzyniopalety to absolutne minimum 

Głównymi konstrukcjami przeznaczonymi do bezpiecznego przechowywania towarów w magazynach są metalowe regały modułowe oraz skrzyniopalety, czyli wielkogabarytowe pojemniki wykonane z tworzywa sztucznego. Charakteryzują się one wysoką odpornością zarówno na uszkodzenia, jak i działanie szkodliwych substancji chemicznych. Oprócz nich warto posiadać kosze siatkowe i wspomniane już nadstawki paletowe, które umożliwiają nie tylko komfortowe składowanie, ale też segregację i transport towarów.

Wszystkie wymienione elementy występują na rynku w zróżnicowanych rozmiarach i konfiguracjach, w związku z czym można je dostosować do swoich indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. Poza tym zaleca się używanie stalowych półek siatkowych, będących znakomitą alternatywą dla tradycyjnych regałów. Wyróżniają się one tym, że bez problemu przepuszczają światło, powietrze i wodę, co zwiększa bezpieczeństwo w razie zaistnienia pożaru. 

Bez dodatkowych zabezpieczeń się nie obejdzie 

W każdym magazynie należy również wykorzystywać palety słupkowe, składające się z kwadratowej podstawy i wzmocnionych rur nośnych. Pozwalają one  bowiem bezproblemowo przechowywać towary w tzw. stosach, co maksymalnie zwiększa powierzchnię użytkową w hali. Inne rozwiązania godne polecenia to m.in.:

– wychwytowe wanny ociekowe – przeznaczone do składowania materiałów niebezpiecznych, znajdujących się najczęściej w beczkach i kontenerach 

– maty amortyzujące – zabezpieczające podłogę i poszczególne przedmioty przed uszkodzeniem w razie upadku

– osłony – drewniane, kątowe i gumowe, a także w postaci odbojnic rurowych

– beczki i kanistry plastikowe ze szczelną pokrywą 

– słupki odgradzające, taśmy ostrzegawcze i rozkładane barierki 

– maty chłonne oraz poduszki absorpcyjne

– różne wciągniki i podnośniki – służące do szybkiego podnoszenia w pionie ładunków o znacznej wadze

Wszystkie wymienione powyżej konstrukcje znajdziemy w specjalistycznym sklepie internetowym magazynuj.pl, w którym zaopatruje się wiele magazynów działających na terenie naszego kraju. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*