Jak odkryć swój własny, niepowtarzalny styl?

Jak odkryć swój własny, niepowtarzalny styl?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

„Moda przemija, styl pozostaje”. To znane słowa francuskiej projektantki mody Coco Chanel. Rzeczywiście, nie sztuką jest ślepo podążać za co rusz zmieniającymi się trendami. Zamiast tego lepiej odkryć swój własny styl, który wyróżni nas na tle innych i będzie spójny z naszą osobowością. Ale jak j go odnaleźć? Przede wszystkim warto przejrzeć swoją garderobę i sprawdzić, w jakich ubraniach czujemy się najlepiej. Za każdym razem, gdy komponujemy jakąś stylizację, możemy zapytać siebie, dlaczego zdecydowałyśmy się na określone elementy. Taka analiza pozwoli nam ustalić, jaki styl jest najbliższy naszemu sercu. Kluczowe znaczenie ma bowiem to, by ubrania dodawały nam pewności siebie i odzwierciedlały nasze wnętrze. Tylko wtedy poczujemy, że dany styl jest naszym własnym.

Gdzie szukać inspiracji i pomocy w doborze garderoby?

Czasem możemy potrzebować pomocy w skomponowaniu garderoby, która będzie spójna z naszym stylem. W takim wypadku dobrze jest skorzystać z usług profesjonalnej stylistki. Taka osoba pomoże nam w przeanalizowaniu własnych upodobań i preferencji, a później doradzi w kwestii zakupów ubrań, które uzupełnią naszą szafę. Jeśli poszukujemy osobistej stylistki w Warszawie, warto zajrzeć na stronę: https://nataliapenar.com/osobista-stylistka/warszawa/.

Dużą korzyść możemy też odnieść z podpatrywania i analizowania stylu innych – czy to celebrytów, czy znanych ikon ze świata kultury i mody, czy też zwykłych osób z naszego otoczenia. Zawsze chodzi jednak o to, by się inspirować, a nie kopiować! Ciekawe zdjęcia różnych stylizacji można gromadzić w folderach lub tworzyć z nich moodboardy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*