Jak firma może podnieść swoją renomę?

Jak firma może podnieść swoją renomę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podniesienie renomy firmy czy też przedsiębiorstwa to niezwykle ważny element w prowadzeniu działalności. Wpływa on w znacznym stopniu na większe zyski oraz zbudowanie odpowiedniej reputacji wśród klientów.

Certyfikacja ponad wszystko?

Ponieważ klient często samodzielnie nie potrafi ocenić jakości produktu oraz surowców, musi się na czymś oprzeć. Najczęściej są to niezależne oceny, które dana firma zbiera przez okres swojej działalności. Oceną taką może być na przykład przyznanie certyfikatów przez niezależne podmioty. To definitywnie daje sygnał klientowi, że produkty danej firmy są dobrej jakości.

Bardzo ważne jest tutaj oznaczenie CE na produktach, które w bardzo uproszczonym tłumaczeniu oznacza „zgodny ze standardami Unii Europejskiej”. Skrót CE pochodzi od francuskich słów „Conformité Européenne”. O tym, co zrobić, aby uzyskać taki certyfikat, można przeczytać tutaj: http://www.pcc-cert.pl/oznaczenie-ce/.

Dbałość o środowisko naturalne

W dzisiejszych czasach dbanie o środowisko w procesie produkcji jest niezmiernie ważne. Począwszy od pokolenia początku lat 90, ludzie karmieni są informacjami o wartości środowiska i konieczności dbania o przestrzeń, w której wszyscy żyjemy. Dobrze, jeżeli firma posiada więc certyfikat ISO 50001, który przyznawany jest tym przedsiębiorstwom, które starają się zminimalizować wpływ procesu produkcji na ekosystem, ograniczając do minimum choćby emisję gazów cieplarnianych.

Posiadanie powyższego certyfikatu ISO daje klientowi informację, że firma dba nie tylko o zysk, a już przez sam ten fakt bardzo zyskuje w jego oczach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*