Gdzie stosuje się plomby zabezpieczające?

Gdzie stosuje się plomby zabezpieczające?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Plomby zabezpieczające są używane do ochrony różnych produktów i aktywów. Chociaż mogą być używane do ochrony integralności wszystkich rodzajów produktów, są one najczęściej spotykane w trzech branżach:

Opakowania

Plomby zabezpieczające są stosowane na paczkach, aby zapewnić, że nie zostały one naruszone lub otwarte przed dotarciem do miejsca przeznaczenia. Plomby zabezpieczające mogą być nakładane przez producentów lub dystrybutorów lub przez sprzedawców detalicznych przed wysyłką. Mogą być również stosowane przez organy ścigania w dochodzeniach kryminalnych.

Farmaceutyki

Firmy farmaceutyczne stosują plomby zabezpieczające na opakowaniach produktów, aby zapobiec manipulacjom i kradzieży. Używają ich również do celów śledzenia produktu, tak aby w przypadku próby otwarcia przez kogoś paczki zawierającej substancję kontrolowaną, było to oczywiste podczas prowadzenia dochodzenia. Ponadto producenci stosują plomby zabezpieczające, aby zapobiegać fałszerstwom i zapewnić, że sprzedawane przez nich produkty są autentyczne.

Produkty spożywcze

Producenci żywności od dziesięcioleci stosują plomby zabezpieczające jako część swoich programów zapewnienia jakości. Głównym celem tych plomb jest zapobieganie manipulacjom ze źródeł zewnętrznych, takich jak owady lub penetracja wody podczas wysyłki i przechowywania. Plomby zabezpieczające są również stosowane w celu zapobiegania kradzieży, która jest dużym problemem dla producentów żywności. Gdy produkt zostanie naruszony lub skradziony, producent traci pieniądze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*