Franczyza w małym mieście – czy to dobry pomysł?

Franczyza w małym mieście – czy to dobry pomysł?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele korzyści z posiadania franczyzy, ale są też pewne wady. O franczyzie w małych miastach mówi się bardzo dużo. Niektórzy ludzie uważają, że to świetny pomysł, podczas gdy inni są sceptyczni. Prawda jest taka, że własność franczyzy może być dla Ciebie, jeśli jesteś właściwą osobą i masz odpowiednią motywację.

Brak konkurencji

W małym mieście nie ma wielu firm, które świadczą tę samą usługę lub produkt co Twoja. Będziesz mógł zaoferować coś nowego dla swoich klientów. Możesz również uzyskać więcej lojalnych klientów, którzy będą wspierać Twój biznes i dawać informacje zwrotne o tym, jak dobrze sobie radzi.

Franczyza w małym mieście – lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja!

Kolejnym częstym pytaniem jest to, czy wybrać lokalizację blisko centrum miasta, czy na jego obrzeżach. Ponownie, zależy to od tego, jaki rodzaj franczyzy w małym mieście wybierzesz. Na przykład, jeśli masz warsztat samochodowy, to bycie w pobliżu centrum miasta będzie prawdopodobnie lepsze dla biznesu niż bycie w pobliżu lotniska, gdzie i tak nie ma wielu klientów. Jeśli masz fantazyjną restaurację, to posiadanie jej w pobliżu lotniska może być lepsze, ponieważ ludzie będą jeździć tam tylko po to, aby jeść w restauracji.

Lokalizacja jest ważna także z innego powodu: decyduje o tym, czy będziesz mógł otrzymać kredyt w banku. Jeśli chcesz uzyskać kredyt na biznes, to bycie w centrum miasta jest lepsze niż bycie na obrzeżach. W rzeczywistości, niektóre banki nie będą nawet udzielać kredytów ludziom, którzy mieszkają na obrzeżach miasta!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*