5 niezbędnych rzeczy w profesjonalnym salonie fryzjerskim

5 niezbędnych rzeczy w profesjonalnym salonie fryzjerskim
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Salon fryzjerski to miejsce usługowe wymagające wyposażenia w ergonomiczne meble, rozmaite urządzenia oraz drobne akcesoria. Jest to bowiem podstawowy warunek sprawnego wykonywania wszelkich czynności podczas zajmowania się włosami. Poza tym bez odpowiedniego wyposażenia nie ma możliwości zapewnienia klientom optymalnego komfortu. We wszelkie elementy potrzebne w salonie fryzjerskim zaopatrzymy się m.in. na https://mar-kos.pl/.

Pamiętajmy o dezynfekcji narzędzi

W każdym salonie fryzjerskim niezbędnym sprzętem jest przede wszystkim solidna konsoleta, czyli sporej wielkości lustro ściśle połączone z blatem, szafkami, półkami i uchwytami, a także wyposażone w punktowe oświetlenie LED. To właśnie przy tej konstrukcji fryzjer zajmuje się obcinaniem włosów swoich klientów.

Drugi niezwykle przydatny element to pomocnik kosmetyczny w formie mobilnego stolika na kółkach z wysuwanymi półkami zabezpieczonymi specyficzną żaluzją. Umożliwia on sprawne porządkowanie i przewożenie preparatów, kosmetyków oraz narzędzi z miejsca na miejsce – np. od półki do konsoli. Wyjątkowo estetyczne i funkcjonalne modele posiada w swojej ofercie sklep online: https://mar-kos.pl/pl/210-pomocniki-fryzjerskie.

Oprócz tego w salonie nie może zabraknąć następujących rzeczy:

– autoklawu – nowoczesnego urządzenia parowo-ciśnieniowego przeznaczonego do sterylizowania wszystkich kluczowych narzędzi (wzierników, pilników, nożyczek, igieł itp.)

– zestawu nożyczek – zróżnicowanych pod względem rozmiaru i rodzaju ostrza

– drobnych akcesoriów – w postaci choćby papilotów, spinek czy wałków

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*