Czym wypełnia się meble?

Czym wypełnia się meble?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W każdym domu czy mieszkaniu znajdują się meble wypoczynkowe, takie jak kanapa, sofa lub fotel. Są one przeznaczone głównie do siedzenia, dlatego powinny być nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również maksymalnie wygodne. W tym kontekście ogromne znaczenie ma zwłaszcza ich wypełnienie. Pożądany jest materiał wystarczająco miękki, a jednocześnie pozytywnie wpływający na kręgosłup. Znakomicie sprawdzi się choćby porządna pianka poliuretanowa, ponieważ wyróżnia się optymalną twardością oraz elastycznością. 

Rozwiązania ekonomiczne i praktyczne to strzał w dziesiątkę

Wspomniana we wstępie pianka nadaje się przede wszystkim do wypełniania tapicerowanych sof oraz foteli, ograniczając ryzyko odkształcania się materiału obiciowego. Bardzo często stosuje się tutaj również sprężyny bonnelowe o pionowym ustawieniu, które w znacznym stopniu podnoszą trwałość całego siedziska poprzez minimalizowanie ryzyka jego zapadania – nawet przy intensywnej eksploatacji mebla. Jeśli zaś chodzi o rozkładane kanapy z funkcją spania, to godne polecenia są w szczególności sprężyny kieszeniowe oraz faliste o stosunkowo wysokim poziomie twardości.

Z kolei w przypadku puf, worków typu sako i wszelkiego rodzaju poduch świetnym wyborem jest granulat styropianowy. To nic innego jak drobne kuleczki w rozmiarze od 2 do 8 mm, wykonane ze spienionego polistyrenu. Gwarantują one danej konstrukcji atrakcyjny design i zapewniają użytkownikowi odpowiedni komfort w trakcie wypoczynku. Na koniec należy jeszcze koniecznie wspomnieć o naturalnym pierzu kaczym lub gęsim, sztucznym puchu (idealnym dla alergików) i specjalnej piance tapicerskiej.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*