Czym są bletki?

Czym są bletki?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Miłośnicy palenia wyrobów tytoniowych bardzo często używają na co dzień bletek, zwanych potocznie bibułkami. Są to po prostu cienkie kawałki papieru, które służą do szybkiego i komfortowego zawijania wszelkiego rodzaju suszu. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, gdy zachodzi konieczność samodzielnego skręcenia papierosa – np. poza domem albo w podróży. Poszczególne wersje różnią się miedzy sobą nie tylko wyglądem, ale również rozmiarem oraz kształtem, co w znacznym stopniu utrudnia wybór. 

Niepozorne elementy o ogromnym znaczeniu

Bletki to najczęściej skrawki papieru celulozowego o rozmaitej barwie i nadruku (w zależności od marki). Większość dostępnych na rynku wersji posiada prostokątny, płaski kształt, który zwija się w specyficzny rulonik po uprzednim nałożeniu na powierzchnię stosownej ilości wybranych ziół. Bletki gwarantują przede wszystkim odpowiednie warunki do utrzymania żaru, a także dbają o prawidłowy przebieg procesu palenia. Stanowią zatem swoiste spoiwo między materiałem a ogniem. Omawiane produkty są zazwyczaj wyposażone w specjalny znak wodny przeznaczony do niwelowania efektu nierównomiernego spalania suszu.

Do niedawna najbardziej popularne były bibułki tradycyjne, czyli wybielane oraz przezroczyste. Obecnie jednak coraz większym powodzeniem cieszą się bletki smakowe, charakteryzujące się tym, że podczas inhalacji wydzielają przyjemny aromat owoców, mięty, gumy balonowej, czekolady i innych produktów spożywczych. W ten sposób w znacznym stopniu podnoszą radość z palenia. Dodajmy, że w sklepach można też nabyć bletki organiczne oraz ryżowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*