Czym różnią się plisy od rolet?

Czym różnią się plisy od rolet?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od wielu lat najbardziej popularną osłoną okienną są tradycyjne rolety, które pozwalają zabezpieczyć wnętrza domu przed promieniami słońca i zapewniają nam intymność. Warto jednak rozważyć alternatywne rozwiązanie, jakim są nowoczesne plisy. Konstrukcje te dają bowiem znacznie więcej możliwości w zakresie regulacji, a także są dużo łatwiejsze w montażu i bardziej estetyczne. Wiele funkcjonalnych modeli posiada w swojej szerokiej ofercie sklep internetowy https://rolety24.net/plisy.

Komfort użytkowania na najwyższym poziomie

Rolety dzień noc do niedawna były uznawane za najlepsze rozwiązanie, jeśli chodzi o osłanianie okien. Jakiś czas temu na rynku pojawiły się jednak innowacyjne plisy, które w przeciwieństwie do rolet nie rozwijają się wyłącznie z góry na dół, ale pozwalają na bardzo precyzyjne regulowanie dostępu światła. Dzięki nim można bowiem bez problemu zasłonić zarówno dolną część okna, jak i górną czy środkową. Dodatkowym atutem jest to, że plisy są wykonane ze specjalnego materiału, który skutecznie zatrzymuje promienie, ale jednocześnie nadal sporo ich przepuszcza. Dzięki temu z łatwością uzyskamy w mieszkaniu pożądaną atmosferę.

Ogromną zaletą omawianych konstrukcji jest również to, że ich montaż nie wymaga stałego przymocowania do ramy okna za pomocą wkrętów – wystarczy zastosować dołączone do zestawu uchwyty (odchodzi zatem konieczność uciążliwego wiercenia). W przypadku rolet jest to niemożliwe. Pozostałe niezwykle istotne atuty plis to m.in. atrakcyjny i estetyczny wygląd (duże urozmaicenie kolorystyczne) oraz bardzo wysoki komfort użytkowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*