Czym jest coaching zespołowy?

Czym jest coaching zespołowy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Już od kilku lat firmy poszukują rozwiązań na zwiększenie efektywności biznesowej i polepszenie standardów pracy w zespołach firmowych. Podstawowe szkolenia okazują się czasem jednak niewystarczające. Przede wszystkim zabierają one czas i pieniądze firmie, a nauczone na nich umiejętności są trudne do zastosowania w praktyce. Ciekawą alternatywą dla zwykłych szkoleń jest coaching zespołowy. Na czym on polega i dlaczego uważany jest za efektywniejsze narzędzie?

Coaching zespołowy wspiera zespół we wspólnej realizacji założeń

Coachingiem zespołowy można znaleźć w ofercie, takiej jak https://meritum-coaching.pl/leadership/coaching/team-coaching.html. Zadaniem takiego szkolenia jest wzrost efektywności pracy. Za główne przyczyny jej nieskuteczności uważany jest brak koncentracji i komunikacji.

Coaching zespołowy ma za zadanie doprecyzować cele zespołu, znaleźć rozwiązanie błędów komunikacyjnych oraz ustalić ściśle realizowany plan działania. Jest to metoda szkoleniowa znacznie lepsza od tradycyjnej, gdyż pracuje na rzeczywistych trudnościach. W trakcie nauki zespół uczy się rozwiązywać konflikty metodą komunikacji i współpracy. Rzeczywistym celem szkolenia jest traktowanie całego zespołu jako jednostki, a nie zajmowanie się każdym pracownikiem osobno.

Zespół powinien uzupełniać się pod względem różnych cech. Każdy powinien mieć w nim swoje zadanie i swoją rolę. Uczestnicy uczeni są przede wszystkim dbania o dobro ogółu a nie troszczenia się o realizację swojej ambicji. Odpowiedzialność jednostki przenoszona jest na wynik całego zespołu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*