Czy gadżety dziecięce mogą stymulować wzrok niemowlaka?

Czy gadżety dziecięce mogą stymulować wzrok niemowlaka?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Naukowcy potwierdzają, że wzrok niemowlęcia drastycznie różni się od tego, jakim dysponują dorośli. Zaraz po urodzeniu zmysł nie jest jeszcze do końca wykształcony, ponieważ w życiu płodowym, maluszek nie miał wystarczających bodźców, które by go stymulowały. Szybko można to zauważyć, obserwując reakcję niemowlęcia na światło. Najczęściej mruży ono powieki i odwraca oczy od jego źródła.

Na początku widzi wyłącznie kontury i nie skupia uwagi na dostępnych mu obrazach. Z czasem wzrok się wyostrza i z otoczenia zaczyna wyróżniać twarz matki. Ten naturalny proces można odpowiednio wcześnie stymulować, by wspomóc jego prawidłowy i efektywny przebieg. Takim przykładem są Montessori mobile, które można zawiesić nad łóżeczkiem dziecka od pierwszych chwil życia. Spełniają wszystkie wymagania, jakie stawiane są zabawkom i akcesoriom dla najmłodszych niemowląt. Nie przebodźcują twojego dziecka, tylko zapewnią mu optymalne wsparcie w rozwoju.

Co dalej?

Jeśli karuzela lub zawieszka nad łóżeczkiem już się pojawiła, można przejść do książeczek kontrastowych, które przewidziane są dla kilkumiesięcznych dzieci. Te dostępne na https://okiemmaluszka.pl/ksiazeczki-kontrastowe wykonane są z przeciwstawnych kolorów: czarnego i białego, które mają najlepsze efekty we wspomaganiu rozwoju wzroku. Zawierają ciekawe obrazki, które zainteresują maluszka. Może on przewracać kolejne karty, oddziałując jednocześnie na swoje oczy. Niektóre z nich są wzbogacone kolorem czerwonym, ponieważ żywe, intensywne kolory mają równie ważne znaczenie w tym procesie wspierającym rozwój dziecka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*