Czy gadżety dziecięce mogą stymulować wzrok niemowlaka?

Naukowcy potwierdzają, że wzrok niemowlęcia drastycznie różni się od tego, jakim dysponują dorośli. Zaraz po urodzeniu zmysł nie jest jeszcze do końca wykształcony, ponieważ w życiu płodowym, maluszek nie miał wystarczających bodźców, które by go stymulowały. Szybko można to zauważyć, obserwując reakcję niemowlęcia na światło. Najczęściej mruży ono powieki i odwraca oczy od jego źródła.

Na początku widzi wyłącznie kontury i nie skupia uwagi na dostępnych mu obrazach. Z czasem wzrok się wyostrza i z otoczenia zaczyna wyróżniać twarz matki. Ten naturalny proces można odpowiednio wcześnie stymulować, by wspomóc jego prawidłowy i efektywny przebieg. Takim przykładem są Montessori mobile, które można zawiesić nad łóżeczkiem dziecka od pierwszych chwil życia. Spełniają wszystkie wymagania, jakie stawiane są zabawkom i akcesoriom dla najmłodszych niemowląt. Nie przebodźcują twojego dziecka, tylko zapewnią mu optymalne wsparcie w rozwoju.

Co dalej?

Jeśli karuzela lub zawieszka nad łóżeczkiem już się pojawiła, można przejść do książeczek kontrastowych, które przewidziane są dla kilkumiesięcznych dzieci. Te dostępne na https://okiemmaluszka.pl/ksiazeczki-kontrastowe wykonane są z przeciwstawnych kolorów: czarnego i białego, które mają najlepsze efekty we wspomaganiu rozwoju wzroku. Zawierają ciekawe obrazki, które zainteresują maluszka. Może on przewracać kolejne karty, oddziałując jednocześnie na swoje oczy. Niektóre z nich są wzbogacone kolorem czerwonym, ponieważ żywe, intensywne kolory mają równie ważne znaczenie w tym procesie wspierającym rozwój dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × dwa =