Co wchodzi w zakres sprzątania biura?

Co wchodzi w zakres sprzątania biura?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy decydujemy się na zatrudnienie firmy sprzątającej biura, niekoniecznie z góry wiemy, co powinno wchodzić w zakres obowiązków osób, które zatrudniamy. Warunki te powinny być oczywiście opisane w umowie, którą obie strony podpiszą. Czym standardowo zajmują się tego rodzaju firmy w biurach?

Czynności podstawowe, które w większości przypadków są wystarczające

Jeśli chodzi więc o sprzątanie biur w Warszawie, firmy mają w swojej ofercie pewne podstawowe usługi. Należą do nich na przykład zamiatanie oraz mycie podłóg, ale także odkurzanie. Gdy mowa o odkurzaniu, dotyczy ono zwykle również wykładzin dywanowych, a nie samych podłóg. Idąc dalej, zakres obowiązków obejmuje też czyszczenie biurek, wszelkich mebli, parapetów czy sprzętu elektronicznego, co głównie ma na celu usunięcie nagromadzającego się kurzu. Co więcej, firmy sprzątają także w toaletach służbowych, gdzie czyszczeniu ulegają wszelkie używane powierzchnie sanitarne. Tutaj należy podkreślić, że w obowiązkach zatrudnionych osób leży tak samo dezynfekcja tych elementów.

Firmy sprzątające biura dbają też o odpowiedni stan artykułów higienicznych, na przykład ręczników papierowych. Wynoszą również worki ze śmieciami, wymieniając przy tym worki na nowe. Podobnie możemy liczyć na zaopiekowanie się kuchnią bądź aneksem kuchennym, jeśli posiadamy taki w biurze. Wymienione tutaj czynności są tymi podstawowymi, jednak jeśli dokładnie ustalimy z daną firmą, czego jeszcze oczekujemy, z pewnością spełni ona nasze wymagania na określonych warunkach. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*