Co wchodzi w zakres prac firm drogowych?

Co wchodzi w zakres prac firm drogowych?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na pierwszy rzut oka, zakres prac firm drogowych wydaje się prosty. Drogowcy wykonują nawierzchnię, pobocza i ewentualnie chodnik biegnący obok drogi. Następnie malowane są pasy, stawiane znaki a na drodze może odbywać się ruch.

Aby jednak bezpiecznie wykonać drogę, należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie miejsca budowy, tak aby zarówno pracownicy, jak i osoby przejeżdżające oraz przechodzące przez budowę były całkowicie bezpieczne.

Bezpieczna budowa dróg

Pierwszą i najważniejszą rzeczą przed rozpoczęciem prac budowlanych jest prawidłowe zabezpieczenie miejsca budowy. Niezbędne są w tym przypadku słupki ostrzegawcze dobrej jakości, które dzięki odblaskom są widoczne z dużej odległości przez wszystkich uczestników ruchu drogowego. Słupki te powinny być stabilne, aby nie przewracały się na wietrze, ale także elastyczne, aby nie pękały po najechaniu na nie kołem samochodu. Należy także zadbać o przepisy BHP – zapewnić pracownikom odpowiednią odzież roboczą, specjalne obuwie, czy kamizelki odblaskowe.

Duże niebezpieczeństwo występuje w miejscach wyjazdu z budowy. Wówczas może dochodzić do kolizji sprzętu budowlanego z przejeżdżającymi samochodami. W takich sytuacjach bardzo pomocne jest lustro drogowe, które pozwala kierowcom ocenić sytuacje na skrzyżowaniu zanim jeszcze na nie wjadą.

Odpowiednio umiejscowione lustro drogowe np. tego typu https://www.matech.com.pl/pl/urzadzenia-bezpieczenstwa-ruchu-drogowego/lustra-drogowe-przemyslowe-uniwersalne/lustra-drogowe zapewnia nieocenioną pomoc w zapobieganiu niebezpiecznym sytuacjom na drodze. W zakres prac firm drogowych wchodzi także zapewnienie bezpieczeństwa ruchu po wybudowaniu drogi. Niezbędne są do tego celu odpowiednio umiejscowione znaki drogowe oraz widoczne oznakowanie poziome dróg.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*