Kuchnia wolnostojąca czy pod zabudowę?

Kuchnia wolnostojąca czy pod zabudowę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu, ponieważ przygotowujemy tutaj posiłki i spożywamy je w gronie rodzinnym. Z tego względu musi być koniecznie urządzona w sposób funkcjonalny. Duże znaczenie ma w szczególności wybór kuchenki, na której będziemy gotowali poszczególne potrawy. Mamy do wyboru dwie opcje – model wolnostojący lub do zabudowy. W tym drugim przypadku konieczne jest dokupienie specjalnej szafki z blatem. Jeśli interesują nas tego typu meble kuchenne Płock to miasto, w którym funkcjonuje salon posiadający je w swojej ofercie. 

Wiele zależy od naszych możliwości finansowych

Kuchnia wolnostojąca to urządzenie w pełni autonomiczne, które wystarczy podpiąć do instalacji gazowej albo elektrycznej. Największą zaletą tego rozwiązania jest brak konieczności dopasowywania do szerokości szafek. Najbardziej uniwersalne są modele 50 oraz 60 centymetrowe, ponieważ można je bez trudu umieścić nawet w pomieszczeniu o mocno ograniczonej przestrzeni. Jedyną poważną wadą tych sprzętów jest trudność w utrzymaniu czystości.

Z kolei kuchenki pod zabudowę, cieszące się coraz większą popularnością, wyróżniają się specyficznym sposobem montażu. Wymagają bowiem szafki na piekarnik i blatu przeznaczonego do montażu płyty grzejnej. Ogromną korzyścią z ich posiadania jest jednak możliwość stworzenia w kuchni jednolitej aranżacji, a także w znacznym stopniu ułatwione czyszczenie (nie trzeba zmagać się z okruchami zalegającymi w szczelinie pomiędzy urządzeniem a meblami). Ostateczny wybór konkretnego rozwiązania to głównie kwestia ceny oraz ilości dostępnego miejsca we wnętrzu. Osoby zainteresowane funkcjonalnym sprzętem AGD do zabudowy powinny zapoznać się z ofertą tego salonu: https://www.emkameble.pl/salon/sieradz/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*