Co to są materace bonelowe ?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Materace bonelowe stosowane są w tapicerstwie od wielu lat. Zbudowane są one ze sprężyn w kształcie klepsydry, które następnie łączy się ze sobą sztywnym, spiralnie zwiniętym drutem. Największą zaletą tego typu materacy jest ich niska cena. Najtańsze modele można nabyć już za niespełna 200 złotych. Charakteryzują się one dużą trwałością, która jest w dużym stopniu uzależniona od jakości drutu, z jakiego wykonano sprężyny. Wysokogatunkowy drut powinien posiadać odpowiedni certyfikat ISO 9001 i mieć średnicę przynajmniej 2,2 mm.

W porównaniu do innych produktów dostępnych na rynku, materac bonelowy jest dosyć przestarzałą konstrukcją. Ich największą wadą jest brak punktowego podparcia. Przez to, że sprężyny są ze sobą połączone, wszystkie jednocześnie uginają się pod wpływem ciężaru ciała. Tego typu niedogodność nie występuje w przypadku nowoczesnych materacy kieszeniowych, lateksowych, czy piankowych. Materace kieszeniowe, chociaż również wyposażone są w sprężyny, działają zupełnie inaczej od bonelowych. Dzięki temu, że każda sprężyna pracuje niezależnie, ugięcie jednej, nie powoduje uginania pozostałych. To właśnie ta właściwość powoduje, że materace kieszeniowe znakomicie dopasowują się do krzywizn ciała. Jeszcze lepsze właściwości posiadają materace lateksowe, które poza tym, że zapewniają znakomite podparcie dla kręgosłupa, to są dodatkowo niezwykle trwałe. O ile na materace bonelowe można uzyskać co najwyżej dwuletnią gwarancję, to w przypadku produktów wykonanych z lateksu, dziesięcioletnia gwarancja to standard. Oczywiście za wygodę i komfort trzeba zapłacić odpowiednią ceną. Dlatego też każdy sam musi zdecydować, czy warto wydawać nawet kilka tysięcy złotych za materac do spania.

Bogatą ofertę materacy znajdziesz na stronie www.mebleropez.pl. Jest to fabryka produkująca meble do różnych pomieszczeń oraz kanapy ze skóry i innych materiałów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*