Co przyda się minimalistycznych wnętrzach?

Co przyda się minimalistycznych wnętrzach?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wnętrza minimalistyczne dają wrażenie spokoju, harmonii i dużej przestrzeni. Zawdzięczają to małej ilości ozdób, dekoracji i zbędnych przedmiotów, a także zastosowaniu prostych form i geometrycznych kształtów. Jednak nie oznacza to, że decydując się na minimalizm, będziemy musieli zrezygnować ze wszystkich form upiększania swojej przestrzeni! Nawet w takich oszczędnych wnętrzach możemy sobie pozwolić na odrobinę fantazji, jeśli tylko będziemy pamiętać, że wszystkie przedmioty w pokoju mają być ładne, ale także praktyczne.

Jak dekorować wnętrza minimalistyczne?

Chcąc nadać wnętrzu nieco bardziej przytulnego charakteru, możemy zdecydować się na wstawienie do niego wazonów na kwiaty. Nowoczesna forma i zdecydowany kolor, kontrastujący z resztą wyposażenia, może się doskonale sprawdzić jako wyraźny punkt dekoracyjny, a przybrany dodatkowo świeżym bukietem kwiatów wniesie odrobinę świeżości do pomieszczenia. Również lampiony na świeczki dodadzą odrobiny uroku ascetycznemu wnętrzu, wystarczy wybrać model metalowy w jednolitym kolorze, by mieć pewność, że nie zaburzy koncepcji minimalizmu.

A latem wyjątkowo praktyczną dekoracją będą wszelkiego rodzaju zasłony na okna. Pozwolą nam osłonić się od gorącego, jaskrawego światła słońca, jednocześnie stanowiąc charakterny element ozdobny. Bez problemu znajdziemy zasłony zaciemniające na wymiar w wielu miejscach, gdzie będziemy także mogli dobrać kolor czy deseń. Możemy także zdecydować się na lżejsze w odbiorze firany, które stworzą klimat urokliwej swojskości. Jednolite zasłony, jak i eleganckie firany w sklepie internetowym wybierzemy bez wychodzenia z domu, dzięki czemu dekorowanie wnętrza stanie się proste i szybkie, a efekt zachwycający.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*