Co odróżnia szamba betonowe od plastikowych?

Co odróżnia szamba betonowe od plastikowych?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach znacznie wzrosła popularność autonomicznych zbiorników na szambo. Wybierają je zazwyczaj właściciele domów jednorodzinnych nie nadających się do podłączenia do systemu kanalizacji, ale również osoby przykładające dużą wagę do ekologii. Na rynku mamy do wyboru konstrukcje z betonu oraz plastiku, różniące się od siebie w wielu aspektach. Godne polecenia są w szczególności szamba betonowe, które posiada w swojej ofercie m.in. specjalistyczna firma ecoinvest.

Ogromna waga to wbrew pozorom istotna zaleta

Przydomowy zbiornik na nieczystości wytwarzane przez mieszkańców domu to rozwiązanie z jednej strony niezwykle komfortowe, z drugiej zaś funkcjonalne. W przypadku czteroosobowej rodziny sprawdzi się model o pojemności 10-12 m3. Jeśli chodzi o szamba plastikowe, to ich kluczową zaletą jest spora lekkość, co wpływa bezpośrednio na ograniczenie kosztów transportu, a także ułatwia czynności instalacyjne. Niestety jednocześnie nad posadowionym w ziemi zbiornikiem zabroniona jest budowa podjazdu dla auta, ponieważ odznacza się on niewystarczającą odpornością na duże obciążenia.

Z kolei szamba betonowe z powodu ponadprzeciętnej wagi są co prawda bardziej problematyczne w przewożeniu i montażu, lecz charakteryzują za to doskonałą wytrzymałością. Z tego powodu nie istnieje ryzyko, że zostaną zniszczone lub wyparte na powierzchnię przez wody gruntowe. Dodatkowo w znacznym stopniu przewyższają wersje plastikowe pod względem szczelności oraz ogólnej solidności. Jak by tego było mało, za standardowy model 12-12 m3 zapłacimy średnio aż 2000 zł mniej niż za odpowiednik z tworzywa sztucznego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*