Co należy zrobić w momencie ogłoszenia upadłości konsumenckiej?

Co należy zrobić w momencie ogłoszenia upadłości konsumenckiej?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spłata kredytu bankowego może w niektórych sytuacjach życiowych przekraczać aktualne możliwości zarobkowe kredytobiorcy. Często korzysta wtedy z pożyczek od prywatnych osób, albo zaciąga kolejne kredyty lub chwilówki. Wpada w ten sposób w spiralę zadłużeń, z której trudno się wyplątać. Wierzyciele domagają się spłaty i przeważnie uruchamiają postępowanie komornicze. Rozwiązaniem tego problemu może być ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

Jak przebrnąć przez skomplikowane procedury?

Dłużnik musi złożyć do sądu wniosek z odpowiednim uzasadnieniem. Jak każde pismo procesowe, dokument ten powinien być sporządzony profesjonalnie pod względem treści i formy. Nie każdy potrafi to zrobić samodzielnie. Mieszkańcy Łodzi mogą skorzystać z pomocy kancelarii https://wyzerujdlugi.pl/upadlosc-konsumencka/lodz/ , która już od tego momentu poprowadzi sprawę na wszystkich jej etapach. Sąd wyznacza syndyka, który dokonuje wyceny posiadanego przez dłużnika majątku, oraz przeprowadza sprzedaż dóbr ruchomych i nieruchomych na licytacji. Nie wszystkie części majątku wliczane są do masy upadłościowej. Specjaliści z kancelarii pomogą sporządzić korzystny dla klienta wykaz przedmiotów i urządzeń niezbędnych do codziennego funkcjonowania rodziny i czynności zarobkowych dłużnika. Dopilnują też, aby wycena była optymalna, umożliwiająca spłatę roszczeń wszystkich wierzycieli.

Analizy i konsultacje

W sytuacji ogłoszenia upadłości konsumenckiej, kompleksowa pomoc prawna ze strony kancelarii umożliwia klientowi spłatę długów na dogodnych warunkach, lub częściowe ich umorzenie. W czasie trwania wszystkich procedur dłużnik otrzymuje profesjonalne wsparcie, co pomaga mu przetrwać najtrudniejszy okres. Wyzerowanie długów służy do odzyskania płynności finansowej i jest punktem wyjścia dla rozpoczęcia kolejnego etapu życia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*