Co należy zrobić, aby przygotować się do pracy w innym kraju?

Co należy zrobić, aby przygotować się do pracy w innym kraju?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli chcesz pracować za granicą, musisz upewnić się, że jesteś odpowiednio przygotowany do kultury, języka i zwyczajów danego kraju.

Uzyskaj wizę

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy Twój pracodawca może sponsorować Twoją wizę pracowniczą. Jeśli nie może, to będziesz musiał sam się o nią ubiegać. Wymagania mogą być skomplikowane i różnić się w zależności od kraju, więc upewnij się, że zapoznasz się z nimi przed złożeniem wniosku. Upewnij się, że Twój paszport jest ważny przez co najmniej sześć miesięcy po planowanym wyjeździe z kraju.

Naucz się języka

Przed wyjazdem warto nauczyć się przynajmniej podstawowych zwrotów w języku angielskim, aby móc poruszać się bez konieczności korzystania z tłumacza. Powinieneś również rozważyć wzięcie udziału w kilku zajęciach przed wyjazdem z domu, aby po przyjeździe móc wchodzić w interakcje z mieszkańcami i mieć więcej możliwości zatrudnienia. Dobrym sposobem na to jest chociażby szkoła angielskiego online, gdzie możesz uczyć się angielskiego gdzie tylko chcesz.

Wiedza o kulturze

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których warto wiedzieć podczas przeprowadzki za granicę jest to, co ludzie robią w wolnym czasie. Czy wychodzą pić co wieczór? Czy pracują ciężko w ciągu tygodnia, a następnie relaksują się w weekendy? Jakie są ich normy społeczne dotyczące związków? Wiedza na ten temat pomoże Ci uniknąć niezręcznych sytuacji podczas poznawania nowych ludzi lub interakcji z mieszkańcami; pomoże Ci również szybciej zaadaptować się w nowym miejscu pracy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*