Co należy wiedzieć przed wydaniem swojej pierwszej książki?

Co należy wiedzieć przed wydaniem swojej pierwszej książki?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie wydanie własnej książki jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Jeżeli marzysz, aby twoje dzieło literackie znalazło się w księgarniach, a wydawnictwa milczą, nie rezygnuj ze swojego celu! Wydaj książkę na zasadzie self publishingu i spełnij swoje marzenie.

Kilka słów o self publishingu

Pojęcie to oznacza wydanie książki, przy użyciu własnych środków finansowych. Na rynku jest kilka wydawnictw, które specjalizują się w takim typie współpracy z autorem. Posiadają w swojej ofercie kompleksową ofertę, począwszy od redakcji, projektu okładki, ilustracji, korekty tekstu, przez łamanie tekstu, a także druku cyfrowego książek. Niektóre z wydawnictw zajmują się także sprzedażą książek. Niestety koszt wydania, jest dość wysoki. Plusem jest to, że autor w takim przypadku zarabia większą część przychodów ze sprzedaży.

Inne metody wydania własnej książki

Autor może sam zająć się kompleksowym przygotowaniem książki, współpracując ze specjalistami w tym zakresie. Od nadania numeru ISBN, po profesjonalną korektę i projekt okładki. Kiedy książka jest gotowa, wystarczy zlecić wydruk do wyspecjalizowanej drukarni cyfrowej, biorąc pod uwagę nie tylko jakość świadczonych usług, ale także metody druku i koszt.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*