Zadbane rzęsy i brwi – jak to osiągnąć?

Zadbane rzęsy i brwi – jak to osiągnąć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Nasze brwi stanowią istotny element wpływający na wygląd całej twarzy. Istnieje wiele różnych sposobów, za pomocą których możemy je pielęgnować. Jednym z nich jest stosowanie naturalnych olejków. Większość z nich pozwolą skutecznie zagęścić włoski. W przypadku olejku arganowego oraz rycynowego, dochodzi również do stymulacji wzrostu brwi. Wynika to z ich właściwości odżywczych. Przed nałożeniem takiego olejku trzeba zmyć makijaż i dokładnie oczyścić skórę wokół oczu. Preparat nanosi się z wykorzystaniem czystej szczoteczki do rzęs. W żadnym wypadku nie może pozwolić, aby olejek dotarł do oczu. W przeciwnym razie może dojść do podrażnienia. Innym popularnym rozwiązaniem jest używanie henny do brwi, dostępnej na https://noblelashes.pl. Pozwala ona na zabarwienie ich na dowolny wybrany przez nas kolor. Pasta z henny musi zostać rozprowadzona na obszarze łuku brwiowego. Przeczesujemy nasze włoski w stronę ich wzrostu. Następnym krokiem jest przemycie naszych brwi wilgotnym wacikiem. To, jak długo musimy odczekać, zanim zaczniemy zmywanie henny, zależy od tego, jaki odcień chcemy uzyskać.

Co warto wiedzieć o pielęgnacji rzęs?

W miarę starzenia się, potencjał wzrostu rzęs maleje. Stają się one również bardziej kruche i podatne na złamania. Ich stan można osłabić poprzez wadliwie przeprowadzany demakijaż, nadmierne używanie tuszu oraz nieuważne podchodzenie do ich zagęszczania lub przedłużania. Cykl rozwoju rzęs możemy podzielić na trzy fazy — anagen, katagen oraz telogen. Jedynie w pierwszej z nich dochodzi do intensywnego wzrostu mieszków włosowych. Faza ta trwa zaledwie od 2 do 3 tygodni. Gdyby udało się ją przedłużyć, to w rezultacie uzyska się o wiele dłuższe i bardziej gęste rzęsy. Jeśli dodatkowo zapewni się im właściwe składniki odżywcze, to uzyskane włosy będą znacznie mocniejsze i elastyczniej. Dobierając odżywkę, należy zwrócić uwagę na jej skład. Wskazane jest stosowanie preparatów zawierających substancje, które pozytywnie wpływają nie tylko na rzęsy, ale również mieszki włosowe. Są to między innymi kwas hialuronowy, nanopeptydy, pantenol, glikoproteiny, biotyna oraz witamina B12. Każda z nich zapewnia inny efekt, więc warto zastanowić się jakie mamy oczekiwania odnośnie do stanu naszych rzęs.

Oczywiście sama odżywka nie wystarczy. Musimy również, że właściwie jej używać i nie doprowadzić do osłabienia mieszków włosowych. W tym celu warto przestrzegać trzy podstawowe zasady pielęgnacji. Wybraną odżywkę należy stosować regularnie i przez dłuższy okres. W zależności od właściwości preparatu konieczne może być aplikowanie go o konkretnej godzinie i w precyzyjnie określonym miejscu. Wystarczy przestrzegać zaleceń producenta i nie powinno dojść do żadnych komplikacji. Nieumiejętnie wykonany demakijaż może nie tylko zniwelować działanie odżywki, ale również pogorszyć kondycję naszych rzęs. Jeżeli tusz nie zostanie dokładnie zmyty, to jego resztki mogą doprowadzić do zaczopowania się ujść mieszków włosowych. Oprócz tego podrażnią skórę powiek, co może zwiększyć częstotliwość wypadania rzęs. Kolejnym ubocznym skutkiem takiego demakijażu mogą być mechaniczne uszkodzenia, a konkretnie łamanie się włosów. Również używanie zalotki wiąże się z pewnych zagrożeniem. Skutecznie podkręca nasze rzęsy, ale jednocześnie może je osłabiać. Dlatego też najlepiej jest używać ich z umiarem.

Nie każda kobieta ma jednak czas na codzienny makijaż. Jeśli chcemy uniknąć błędów, to nie możemy nakładać go w pośpiechu. Dlatego też tak wiele osób decyduje się na stosowanie sztucznych rzęs. Rozwiązanie to jest ogromną oszczędnością czasu. Po jednorazowej aplikacji wystarczy na regularne uzupełnianie, które zazwyczaj wykonuje się raz na miesiąc. Jeśli zależy nam na łatwym do zaaplikowania produkcie, warto zdecydować się na rzęsy na pasku. Są nieco mniej wygodną alternatywą dla kępek i muszą zostać dokładnie dopasowane do naszych oczu, co sprawi, że efekt końcu będzie bardzo efektowny. Szukając właściwego modelu najlepiej skorzystać z pomocy internetu. Za jego pomocą mamy dostęp do wielu różnych sklepów oferujących produkty związane z pielęgnacją sztucznych i naturalnych rzęs. Na http://noblelashes.pl/rzesy-na-pasku-oraz-kepkic597771 można znaleźć takie rzęsy w wielu wariantach.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*