Osoby prowadzące działalność gospodarczą, które chcą doskonalić swoje umiejętności i wiedzę, mogą to robić na wiele sposobów.
Jeśli pracujesz w firmie, która sponsoruje szkolenia, możesz mieć możliwość uczestniczenia w zajęciach w miejscu pracy. Wiele firm oferuje również plany zwrotu kosztów nauki, więc jeśli nie możesz uczestniczyć w zajęciach w miejscu zatrudnienia, zapytaj, czy nie zwrócą Ci kosztów uczestnictwa w zajęciach w innym miejscu. Można również rozważyć uczestnictwo w kursach online na akredytowanych uniwersytetach lub uczelniach wyższych i uzyskać punkty zaliczeniowe za odbyte kursy.
Jeśli nie masz dostępu do planu edukacyjnego u swojego pracodawcy, możesz poszukać innych możliwości w swojej społeczności. Wiele organizacji oferuje bezpłatne lub tanie zajęcia z takich dziedzin, jak marketing i finanse. Na przykład, lokalne izby handlowe często organizują seminaria na tematy związane z rozwojem i wzrostem biznesu. Uczelnie społeczne często oferują kursy wieczorowe, które są otwarte dla publiczności, a także kursy dzienne skierowane do studentów, którzy szukają dodatkowych punktów, aby uzyskać tytuł licencjata lub certyfikat.
Osoby zainteresowane uzyskaniem dodatkowych kwalifikacji, wykraczających poza program studiów licencjackich lub certyfikat, mogą rozważyć wstąpienie do jednego z wielu stowarzyszeń zawodowych w interesującej je dziedzinie. Większość z nich oferuje członkostwo, które obejmuje zniżki na materiały edukacyjne, takie jak książki czy filmy. Takie materiały zresztą to łatwy sposób dla osób, które pracują w pełnym wymiarze godzin w swojej dziedzinie, na naukę w swoim własnym czasie, bez konieczności uczęszczania na zajęcia lub wyjeżdżania z domu na sesje szkoleniowe.
Dowiedz się, jaki styl uczenia się jest dla Ciebie najlepszy. Czy najlepiej uczysz się poprzez czytanie, czy poprzez praktyczne doświadczenia? Uczysz się wzrokowo czy wolisz informacje słuchowe? Czy chcesz pracować we własnym tempie, czy w klasie z innymi uczniami? Nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania, jeśli chodzi o edukację, dlatego warto upewnić się, że szkoła lub program nauczania będą dobrze współgrać z Twoim stylem uczenia się i planem zajęć.
Zastanów się, ile czasu i pieniędzy masz do dyspozycji na dodatkowe kształcenie. Niektóre osoby mogą brać udział w kilku zajęciach w weekendy lub wieczorami, ale inne będą musiały wziąć wolne od pracy lub nawet całkowicie z niej zrezygnować, aby móc poświęcić się nauce w pełnym wymiarze godzin. Zanim się na coś zapiszesz, upewnij się, że koszty dodatkowych zajęć nie nadwyrężą zbytnio Twojego budżetu lub planu zajęć!
Istnieje wiele różnych kursów szkoleniowych dla biznesu, zarówno online, jak i offline, które mogą pomóc w doskonaleniu umiejętności.
Szkolenia biznesowe mogą być doskonałym sposobem na poszerzenie wiedzy i rozwinięcie nowych umiejętności. Ale w których z nich warto wziąć udział?
Szkolenia otwarte to spotkania, w których każdy może wziąć udział. Nie są więc dedykowane do wąskiej grupy odbiorców. Często prowadzone są przez osoby, które zbudowały udane biznesy i chcą podzielić się swoją wiedzą z innymi – dlatego oferują swój czas i doświadczenie, dając możliwość nauki i nabrania praktyki osobom, które dopiero chcąc zyskać potrzebne kompetencje czy stworzyć wymagane później portfolio. Szkolenia te można znaleźć m.in. na stronach internetowych takich jak Udemy, Skillshare i Coursera. Można je również znaleźć na YouTube lub w grupach na Facebooku poświęconych pomaganiu przedsiębiorcom w osiągnięciu sukcesu.
Zdecydowanie lepiej jest jednak przystąpić do takich szkoleń otwartych ze sprawdzonego i dobrego źródła. Są firmy na rynku, które specjalizują się w prowadzeniu kursów, jak i właśnie szkoleń otwartych w zakresie biznesu, takie jak https://www.academyofbusiness.pl/szkolenia-otwarte/, realizując je bardzo profesjonalnie.