W czym przechowywać na co dzień zabawki naszego dziecka?

W czym przechowywać na co dzień zabawki naszego dziecka?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Małe dzieci to nie tylko wyzwanie wychowawcze, ale również sprawdzian cierpliwości, kiedy chodzi o sprzątanie. Po skończonej zabawie pokój malucha potrafi wyglądać jak po przejściu tornada, a z kolei nauczenie dziecka, by po zabawie odkładało zabawki na półki, może być już bardzo ciężkie. Dziecko dużo chętniej wrzuci wszystko w jedno miejsce. Dlatego idealnym pojemnikiem na zabawki będą również koszyki z trawy morskiej.

Kosz w stylu skandynawskim świetnie dopełni wystrój wnętrza. Po za tym jest duży, praktyczny, przez co jest w stanie wiele pomieścić. Pomoże utrzymać porządek, wprowadzi ciepło i charakter do pomieszczenia, a na dodatek jest wykonany z przyjaznego dla środowiska materiału. Może rozbudzić w nas kreatywność, ponieważ doskonale nadaje się do samodzielnego udekorowania np. ozdobnymi wstążkami lub pomponami. A kiedy dziecko wyrośnie z zabawy zabawkami, posłuży jako stylowa osłonka do kwiatów.

Jak radzić sobie z bałaganem przy małym dziecku?

Równie dobrą i przyjazną środowisku opcją są skrzynie drewniane na zabawki. Pięknie dopasowują się do każdego wnętrza i są przy tym bardzo pojemne. Dodatkowo taka skrzynia może posiadać doczepiane kółka, co ułatwi przesuwanie jej z miejsca na miejsce nawet dziecku. Możemy znaleźć również takie, ozdobione zabawnymi napisami oraz uroczymi obrazkami zwierzątek. Skrzynie potrafią mieć również inną funkcję. Wybierając te, których zamknięcia obszyte są materiałem, dostajemy także wygodną pufę. Takie rozwiązanie jest funkcjonalne i pozwala zaoszczędzić wiele miejsca.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*