Sprzęty, które ułatwią funkcjonowanie ferm drobiu

Sprzęty, które ułatwią funkcjonowanie ferm drobiu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spożycie mięsa drobiowego utrzymuje się na wysokim poziomie. Chów i hodowla drobiu to zajęcie wymagające doświadczenia, wiedzy i odpowiedniego zaplecza technicznego. Ptaki należą do zwierząt bardzo wrażliwych na warunki środowiskowe. Wszelkie zmiany temperatury i przede wszystkim wilgotności odbijają się na ich zdrowiu i efektach produkcyjnych fermy. Dobór odpowiedniego wyposażenia pomieszczenia dla zwierząt oraz konstrukcja całego budynku wpływają na ich zdrowie. W co warto zatem wyposażyć fermę drobiu, aby usprawnić jej funkcjonowanie? 

Urządzenia wentylacyjne 

Urządzenia wentylacyjne są obowiązkowe na halach drobiarskich. Zapewniają zachowanie stałej temperatury, zapobiegają zbyt wysokiemu wzrostowi wilgotności w budynku oraz usuwają ze środowiska ptaków szkodliwe gazy. Właściwa wentylacja to podstawa zachowania zdrowia i odpowiednich parametrów produkcyjnych. Dobrze jest więc zaopatrzyć się w specjalne wentylatory, które poprawią pracę i wydajność fermy.

Urządzenia do karmienia i pojenia drobiu 

Automatyzm karmienia i pojenia drobiu w ostatnich latach stał się naczelnym celem polepszenia warunków hodowli. Zastosowanie odpowiednich karmideł i poideł zwiększa dostęp do pożywienia oraz wody dla ptaków, a także zapewnia większe przyrosty masy ciała. Odpowiedni sprzęt powinien umożliwiać również dezynfekcję systemu.

Podsumowując, fermy drobiu funkcjonują dzięki odpowiedniej organizacji i wyposażeniu technicznemu. Ptaki są bardzo wrażliwe na zmienne warunki środowiskowe. Sprzęty opisane powyżej stanowią podstawowe wyposażenie fermy i zapewniają sprawne jej funkcjonowanie, a także dzięki nim właściciele dbają również o zdrowie ptaków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*