Dzięki kostkom Rubika możemy ćwiczyć wiele umiejętności. Przede wszystkim przydatne są do treningu cierpliwości, logicznego i kreatywnego myślenia. Dla fanów gier logicznych, jak i speedcubingu, czyli układania kostek na czas, istnieje znacznie więcej możliwości, niż klasyczne kostki Rubika. Coraz popularniejsze są kostki – skarbonki, do których wnętrza dostaniemy się po ułożeniu kombinacji.

Nowości dla fanów speedcubingu, czyli pomysłowe kostki  – skarbonki

Miłośnicy układania kostek na czas przechodzą w krótkim czasie do wysokich poziomów. Jeśli chcemy spróbować czegoś nowego, a przeszliśmy kolejne levele w klasycznych kostkach, warto zacząć przygodę z treasure box. Taka kostka wyda nam się prosta, lecz tylko z zewnątrz. Układ 3x3x3 kryje w sobie tajemniczy, zaszyfrowany schowek. Dostaniemy się do niego po opanowaniu układanki. kostka – skarbonka posiada kilka pomysłowych funkcji, które przypadną do gustu zarówno początkującym, jak i zaawansowanym speedcuberom. Plusem tego typu kostek jest zastosowanie podwójnego mechanizmu otwierania. Zatem za każdym razem, by dostać się do skarbonki, musimy użyć jednej z dwóch kombinacji. W ten sposób kostka nie szybko się znudzi.

Kolekcjonerskie gadżety dla speedcuberów w 2020 roku

W kategorii kostek do układania na czas, znajdziemy zarówno klasyczne, jak i zmodyfikowane, z dodatkowymi funkcjami. Jeśli przechodzimy na wyższe poziomy zaawansowania i każdą, kolejną kostkę traktujemy jako trofeum, warto sięgnąć po treasure box. To świetny gadżet do kolekcji speedcubera. 

Ciekawa modyfikacja kostki 3x3x3 z funkcją skarbonki z pewnością wzbudzi zainteresowanie speedcubera. Oryginalna, mocna obudowa dostosowana jest do sportowych wyczynów na czas. Podczas zamawiania kostki, możemy sobie zażyczyć gratisowe smarowanie smarem SpeedCube Professional.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć + 18 =