Rzeczy, które posiadać każdy żeglarz

Rzeczy, które posiadać każdy żeglarz
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Żeglarstwo to pasja coraz większej liczby osób – niektóre posiadają własne jachty, inne zaś czarterują je u brokerów jedynie na okres wakacyjnego urlopu. Każdy żeglarz powinien dysponować własnym ekwipunkiem składającym się zarówno z odpowiedniej odzieży, jak i osprzętu. Taki zestaw jest bowiem gwarancją bezpieczeństwa i komfortu na otwartym morzu. Niezbędne rzeczy i akcesoria posiadają w swojej ofercie specjalistyczne sklepy żeglarskie, takie jak choćby ten: https://www.szopeneria.pl/pl/c/ODZIEZ-I-OBUWIE/504.

Nieprzemakalna odzież to nie wszystko

Podstawowym elementem wyposażenia żeglarza jest odpowiednia odzież, składająca się z nieprzemakalnej kurtki wykonanej z lekkiego i oddychającego materiału (alternatywą jest tzw. sztormiak), ciepłego swetra lub bluzy, grubych spodni, a także dwóch par butów – tenisówek z miękką podeszwą (ewentualnie adidasów) oraz wysokich gumiaków z podeszwą antypoślizgową, które przydadzą się w trakcie deszczu czy burzy. Nie obejdzie się też bez specjalnych rękawic żeglarskich, ułatwiających obsługiwanie urządzeń pokładowych w trudnych warunkach atmosferycznych.

Oprócz tego na pokładzie niezbędne okażą się takie elementy, jak: produkty do ochrony przed słońcem (krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, czapka z daszkiem albo chustka), ładowarka słoneczna do telefonu, dokumenty (paszport, ubezpieczenie, dowód osobisty itp.), ciepły śpiwór, lekarstwa (np. na chorobę morską), lokalna waluta danego kraju, a także mapy morskie. Poza tym żeglarz powinien posiadać:

– własną kamizelkę ratunkową, najlepiej pneumatyczną (z pasem krokowym)

– wodoodporną latarkę ręczną i czołową

– wodoszczelne etui na telefon

– odbiornik GPS

– miękką torbę lub worek na ubrania i rzeczy podręczne

– dodatkowy osprzęt żeglarski w postaci m.in. lin, karabińczyków, bulajów, przelotek czy kotwicy (ale tylko w sytuacji, gdy jest właścicielem  jednostki)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*