Praktyczny salon w kilku prostych krokach

Praktyczny salon w kilku prostych krokach
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednie wykorzystanie przestrzeni

Salon to miejsce, w którym spędza się wiele czasu. Pomieszczenie to przeznaczone jest zarówno dla domowników, jak i gości, dlatego powinno być nie tylko funkcjonalne, ale i efektowne. Najważniejszym zadaniem osoby urządzającej salon jest odpowiednie wykorzystanie dostępnej przestrzeni. W pomieszczeniu tym trzeba znaleźć miejsce głównie dla telewizora, sofy lub kanapy, a także stolika.

Obecnie w cenie jest minimalizm, dlatego należy unikać stosowania zbyt wielu dodatków. Jako element dekoracyjny służyć może kwiat doniczkowy postawiony w rogu lub obrazy i plakaty powieszone na ścianie. W praktycznym salonie warto postawić na kilka źródeł światła. Uzupełnieniem dla lampy sufitowej może być lampa stojąca, dająca oświetlenie punktowe wykorzystywane np. podczas wieczornego czytania książek.

Funkcjonalne meble i dodatki

Na to, czy salon będzie praktyczny duży wpływ ma rodzaj i ilość zastosowanych mebli. W celu maksymalnego wykorzystania przestrzeni warto sięgnąć po narożniki z funkcją spania. Te nowoczesne produkty wyposażone są w łatwy w obsłudze mechanizm pozwalający na szybkie stworzenie dodatkowej przestrzeni do spania np. dla zaproszonych gości. Z modnymi rodzajami można zapoznać się na https://sofart.pl/sofy/rozkladane2/3-osobowe/.

Ciekawym rozwiązaniem są także narożniki lub sofy z szerokim bokiem, w którym można schować pufy. Praktycznym sposobem jest również zakup rozkładanego stolika kawowego z dolną półką, na której zmieszczą się piloty lub gazety. Funkcjonalnym meblem jest komoda wyposażona w szafki i szuflady. Ich górna powierzchnia często pełni funkcję półki, na której umieścić można kwiaty doniczkowe, ramki ze zdjęciami, lampę lub inne dekoracje. Jeśli salon jest niewielki, warto pomyśleć o powieszeniu telewizora na ścianie. Pozwala to na rezygnację z szafki rtv i uzyskanie dodatkowej wolnej przestrzeni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*