Popularne zastosowania folii stretch

Popularne zastosowania folii stretch
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Folia stretch, podobnie jak inne artykuły z tworzyw sztucznych, w ostatnich latach jest bardzo często używana i zdobywa ogromna popularność. Można ją znaleźć w prawie każdym domu, a także w wielu firmach, czy fabrykach. Wynaleziono ją na początku dwudziestego wieku, a jej właściwości sprawiają, że znalazła wiele zastosowań.

Właściwości folii

Najważniejszą dla użytkowników cechą folii jest jej rozciągliwość i termokurczliwość. Dzięki temu bardzo łatwo można zapakować w nią dowolne produkty. Wytwarzana jest z tworzywa sztucznego – polietylenu, ma bardzo małą wagę i różną grubość, w zależności od zastosowania. Zwykle nawinięta jest na tekturową rolkę, co ułatwia jej rozwijanie.

Czasem dla większej wygody stosuje się tak zwane dyspensery, które niezwykle ułatwiają pracę z folią. Najczęściej sprzedawana jest w czterech kolorach: czarnym, niebieskim, białym i najpopularniejszym – przezroczystym. Ogromny wybór wielu rodzajów folii można znaleźć na stronie: https://www.folie-stretch24.pl/.

Zastosowanie folii stretch

Omawianą folię najczęściej stosuje się do pakowania różnych artykułów, przygotowując je do transportu. Dotyczy to małych przedmiotów, które zostają świetnie zabezpieczone przed uszkodzeniem, ale także przesyłek o wielkich gabarytach, czy też produktów ułożonych na palecie. Duża wytrzymałość takiego opakowania daje pewność, że towar się nie rozsypie.

Inne, dość częste zastosowanie folii to pakowanie produktów żywnościowych i zabezpieczenie ich przed obsychaniem w kuchni. W tym przypadku jest ona cieniutka i bardzo łatwo przylega do przedmiotów. W fabrykach pakuje się w nią gotowe wyroby – tam najlepiej sprawdzi się folia maszynowa, nawinięta na odpowiedniej wielkości rolki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*