Podstawowe informacje o ekogroszku

Podstawowe informacje o ekogroszku
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele możliwości na skuteczne ogrzanie domu jednorodzinnego w sezonie zimowym. W ostatnich latach ogromnym powodzeniem cieszy się zwłaszcza ekogroszek produkowany z węgla kamiennego (ewentualnie brunatnego). Wynika to z faktu, że jest materiałem opałowym charakteryzującym się znakomitą kalorycznością, wysoką łatwością eksploatacji, a także stosunkowo niską ceną za tonę. Jeśli interesuje nas dobrej klasy ekogroszek Łódź to miasto, gdzie kupimy go bez większego problemu w wielu hurtowniach oraz sklepach wielkopowierzchniowych. 

Idealne paliwo do zastosowań prywatnych i przemysłowych

Ekogroszek to nic innego jak drobne okruchy pozyskiwane z węgla w procesie obróbki mechanicznej i dokładnego oczyszczania. Zazwyczaj mają średnicę od 5 do maksymalnie 25 milimetrów. Sprzedaje się je zapakowane w poręczne worki o pojemności 20 lub 25 kg, które są wyjątkowo łatwe zarówno w transportowaniu, jak i przechowywaniu. Oczywiście można też zaopatrzyć się w ekogroszek luzem.

Kluczową zaletą tego paliwa stałego są zaskakująco dobre parametry spalania, wpływające bezpośrednio na obniżenie kosztów ogrzewania. Chodzi tutaj w szczególności o wartość opałową występującą na poziomie 24-29 MJ/kg, minimalną zawartość popiołu (do 10%) oraz siarki (do 1%), stosunkowo niską spiekalność oraz nieznaczną wilgotność. Wszystkie wymienione czynniki decydują o w pełni satysfakcjonującej wydajności materiału. Dodajmy, że ekogroszek z powodu ograniczonego wydzielania do atmosfery substancji szkodliwych (np. tlenu węgla) jest uznawany za paliwo ekologiczne. W tym kontekście istotną rolę odgrywa również nowoczesny piec z podajnikiem retortowym przeznaczony do jego spalania. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*