Nie tylko łóżko wpływa na komfort snu

Nie tylko łóżko wpływa na komfort snu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz – o prawdziwości tego znanego przysłowia przekonała się niejedna osoba, której przyszło spać na niewygodnym, źle wyprofilowanym łóżku. Jednak czy tylko rama łóżka, materiał, z jakiego jest wykonana oraz sprężyny wpływają na jakość snu? Co możemy zrobić, aby każdego ranka budzić się z uśmiechem na twarzy? Odpowiadamy.

Już nigdy nie wstaniesz lewą nogą

Jeśli chcemy zapewnić sobie dobry jakościowo sen, powinniśmy przede wszystkim pomyśleć o wyborze dobrego materaca. Zarówno internet, jak i sklepy stacjonarne oferują ich szeroką gamę, jednak jeśli już decydujemy się na wybór materaca, postawmy na tę drugą opcję. Wtedy będziemy w stanie osobiście sprawdzić miękkość pianki, jej strukturę, elastyczność itd. Jeśli chodzi o dobry sklep z materacami Kraków oferuje klientom bogate zaplecze produktowe obejmujące różne rodzaje materaców – od standardowych do tych specjalistycznych. 

Pościel na wagę złota

Oprócz dobrze wyprofilowanego materaca, kluczowym elementem dla dobrego snu jest pościel. W tym przypadku każdy z nas ma swoje preferencje – niektórzy wybierają poszewki z kory, inni wolą jedwabne lub wykonane z gładkiej bawełny. Niezależnie od naszych gustów, wybierajmy raczej pościel wykonaną z naturalnych, oddychających materiałów. To samo tyczy się prześcieradła – niezależnie czy bawełniane, czy wykonane z froty, nie powinno zawierać domieszek sztucznych włókien, które nie pozwalają skórze oddychać. Wyjątek stanowi prześcieradło lateksowe, które dzięki swojej łatwej zmywalności jest użyteczne w przypadku dzieci lub osób przewlekle chorych i leżących.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*