Jakie kroki można podjąć, aby zafundować sobie skok spadochronowy?

Jakie kroki można podjąć, aby zafundować sobie skok spadochronowy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skok spadochronowy to z pewnością jedno z tych doświadczeń, o których pamięta się do końca życia. Szybki lot w przestworzach jest gwarancją adrenaliny i szybszego bicia serca, a także niezwykłej frajdy aż do lądowania. Przed podjęciem decyzji o skoku warto zwrócić uwagę na swój ogólny stan zdrowia. Nie obejdzie się także bez wygodnej, sportowej odzieży. Ważne jest również przygotowanie mentalne i dobre nastawienie do tego ekstremalnego wyczynu.

Czy każdy może oddawać skoki spadochronowe?

Osoby niedoświadczone, które skaczą np. pierwszy raz, wykonują to w tandemie. Samodzielny wyczyn wymaga odpowiedniego przygotowania, szkolenia w powietrzu, a także wielu oddanych prób. Amatorzy nie muszą się tym przejmować, gdyż swój skok wykonują z profesjonalnym instruktorem, mającym na koncie kilka tysięcy udanych lotów. Osoby zainteresowane tą dyscypliną muszą posiadać dobry stan zdrowia. Niewydolności układu oddechowego i krwionośnego, choroby kręgosłupa, słabe kości czy epilepsja są poważnymi przeciwwskazaniami do oddania próby. Poza tym skok może wykonać każdy, bez wyjątkowej sprawności fizycznej. Dotyczy to zarówno osób starszych, jak i dzieci i młodzieży – oczywiście za zgodą rodziców.

Jak wygląda skok spadochronowy?

Decydując się na skok w tandemie, warto postawić na profesjonalne podejście instruktora. Spadochroniarze z poniższej witryny https://www.skydive-wroclaw.com bezpiecznie kontrolują całą próbę przez wszystkie fazy lotu aż po lądowanie na powierzchni lotniska, podczas gdy skoczek-amator może rozkoszować się emocjami płynącymi ze skoku. To właśnie instruktor decyduje o wszystkim, co dzieje się w powietrzu łącznie z momentem otwarcia spadochronu. Sam lot z wysokości 4000 m trwa około minuty w niewyobrażalnej prędkości ponad 200 km/h. Potem następuje swobodne opadanie, które trwa kilka minut i kończy się bezpiecznym lądowaniem. Skok ze spadochronem to ekstremalne, ale ekscytujące wydarzenie, które na długo zostaje w pamięci. Dodatkowo wszystko można uwiecznić na nagraniach i zdjęciach, które będą wyjątkową pamiątką i okazją do podzielenia się z innymi tym wyjątkowym przeżyciem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*