Jakie formy reklamy mogą zastosować małe firmy, robiące pierwsze kroki na rynku?

Jakie formy reklamy mogą zastosować małe firmy, robiące pierwsze kroki na rynku?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Media społecznościowe

Zerowym nakładem finansowym, ale za to – czasowym, można prężnie rozreklamować nową usługę w mediach społecznościowych. Dobrze przemyślana strategia obejmie założenie profilu i harmonogram regularnych, interesujących wpisów tematycznych. Zaproszenie do polubienia strony wszystkich znajomych gwarantuje minimum potencjalnych klientów, którzy zapamiętają, do kogo zwrócić się w razie danej potrzeby. Prowadzenie fanpage’a może w przyszłości oznaczać konieczność zatrudnienia dodatkowej osoby (w zależności od branży). Na początku wystarczy jednak podstawowa strona i dążenie do tego, by stała się znana przez coraz większe grono ludzi.

Inwestycja w gadżety

Każdy, kto zakłada firmę, zdaje sobie sprawę, że w pewnym momencie konieczna będzie choćby minimalna inwestycja w reklamę. Aby marketing był jednocześnie przystępny cenowo, ale i skuteczny, można zdecydować się na kilka opcji. Dużą dostępnością oraz wartością użytkową cechuje się odzież i gadżety reklamowe. Mogą to być długopisy, kubki, smycze i kalendarze z logo firmy. Droższe, ale jeszcze bardziej efektywne, będzie użycie toreb i ubrań z danym motywem. Zręcznie zaprojektowane i skrojone – będą noszone z chęcią, przy okazji reklamując firmę. Najlepszą powierzchnię reklamową dają w tym przypadku koszulki z nadrukiem Warszawa jest dużym miastem, w którym stosunkowo trudno przebić się z nową ofertą, jednak dobrze wykonane gadżety reklamowe mogą znacznie przyspieszyć ten proces.

Gadżety można używać samodzielnie i rozdawać znajomym. Ciekawym pomysłem na połączenie obu metod będzie zorganizowanie konkursu w mediach społecznościowych, w którym do wygrania będzie zestaw firmowy. W ten sposób możliwe jest uzyskanie nowych polubień i udostępnień, a użytkownik gadżetów bezpłatnie przyczyni się do promowania firmy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*