Jak zabezpieczyć dom i ogród przed owadami?

Jak zabezpieczyć dom i ogród przed owadami?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Komary, meszki i inne owady potrafią skutecznie utrudnić życie. Pojawiają się zazwyczaj w najmniej oczekiwanym momencie, można je spotkać na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. W tej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak podjąć walkę z niepożądanymi, brzęczącymi gośćmi.

Moskitiery i nie tylko

Walka z owadami zazwyczaj rozpoczyna się już wiosną i trwa do jesieni. Możliwości na tej płaszczyźnie jest wiele – począwszy od różnego rodzaju moskitier, a na preparatach owadobójczych skończywszy. Na rynku znaleźć można rozwiązania przeznaczone do zwalczania owadów wewnątrz i na zewnątrz budynków Popularnym rozwiązaniem są moskitiery i siatki, które można montować zarówno we wnękach okiennych, jak i drzwiowych. Dostępne na rynku rozwiązania różnią się wielkością i funkcjonalnością, dzięki czemu znalezienie optymalnego zabezpieczenia nie powinno stanowić problemu.

Skutecznym wsparciem okazują się również preparaty owadobójcze, przeznaczone do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Sporym zainteresowaniem cieszą cię m.in. środki na muchy do domu, które poradzą sobie także z komarami i innymi owadami, które dostaną się do budynku, wabione najczęściej światłem lub zapachem. Wspomniane preparaty mogą mieć różną formę – łapek, aerozolu, spirali, świecy czy urządzenia zasilanego energią elektryczną. Warto także spróbować domowych sposobów na walkę z owadami – skuteczna może okazać się posadzona w doniczkach lawenda, przekrojona cebula lub wyciśnięty sok z cytryny, umieszczony na parapecie lub w nasłonecznionym miejscu. Niemałą popularność zdobywają także świece zapachowe, kadzidełka oraz olejki eteryczne.

Wiadomo jednak, że walka z owadami obejmuje także taras i ogród, czyli rekreacyjne miejsca na zewnątrz budynku. Również w tym przypadku istnieje wiele alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich są opryski na komary na zewnątrz, dostępne w opakowaniach różnej wielkości. Należy jednak pamiętać, że są to środki chemiczne, dlatego też należy zachować ostrożność podczas ich stosowania, dostosowując się do zaleceń producenta. Prawidłowo używane preparaty to gwarancja komfortowego relaksu na tarasie lub w ogrodzie, bez towarzystwa komarów, much i meszek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*