Jak zabezpieczyć auto przed nagrzaniem?

Jak zabezpieczyć auto przed nagrzaniem?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W okresie letnim upały doskwierają bardzo wielu osobom. Są również niebezpieczne dla samochodów, ponieważ nadmiernie nagrzane elementy wnętrza mogą ulec uszkodzeniu (zwłaszcza te wykonane z plastiku). Ponadto zbyt wysoka temperatura panująca w kabinie w znacznym stopniu utrudnia kierowcy prowadzenie pojazdu. Z tego względu warto wykorzystywać konkretne rozwiązania w celu zabezpieczenia auta, a jednym z nich jest folia przeciwsłoneczna naklejona na szyby. 

Ochrona napędu to priorytet

Chcąc odpowiednio ochronić swoje auto przed nadmiernym upałem, należy w pierwszej kolejności zadbać o napęd. Chodzi przede wszystkim o regularną wymianę płynu chłodniczego i sprawdzanie stanu technicznego wentylatora. Kolejnym niezbędnym działaniem jest zamontowanie na bocznych i tylnych szybach takiego produktu jak folia samochodowa. Zniweluje ona bowiem przedostawanie się do wnętrza promieni słońca nawet o 80%, co w znacznym stopniu podniesie komfort przebywania w kabinie.

Dodatkowo warto zainstalować na bocznych szybach opuszczane roletki albo zasłonki. Niezwykle skutecznym rozwiązaniem jest też plandeka, przeznaczona do wykorzystania przez okrągły rok. Nie dość, że ochroni ona auto przed nagrzaniem, to dodatkowo ograniczy osadzanie się na karoserii kurzu i wszelkiego brudu. Na koniec dodajmy, że latem wymagany jest sprawny układ wentylacji, dlatego najpóźniej w maju wybierzmy się do warsztatu w celu skontrolowania jego stanu technicznego, precyzyjnego wyczyszczenia i zdezynfekowania. Tylko to zagwarantuje mu bezawaryjne działanie do zimy. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*