Jak wybrać swojego pierwszego drona?

Jak wybrać swojego pierwszego drona?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dron to bezzałogowy statek powietrzny, pilotowany najczęściej za pomocą specjalnego kontrolera, ewentualnie z poziomu aplikacji w smartfonie. Używany jest przede wszystkim do wykonywania efektownych zdjęć i krótkich filmów z lotu ptaka. Osoby kupujące swój pierwszy w życiu model powinny kierować się głównie prostotą jego obsługi oraz wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Mnóstwo funkcjonalnych dronów z niskiej i średniej półki cenowej posiada w swoim bogatym asortymencie m.in. ten sklep online: https://www.drony.net/.

Pamiętajmy o kilku pożądanych funkcjach

W przypadku drona dla osoby początkującej najlepiej sprawdzi się konstrukcja niezbyt duża, charakteryzująca się dobrą zwrotnością oraz szybkością – o maksymalnej masie do 600 gramów. Optymalny materiał wykonania to włókno węglowe lub aluminium, choć wysokiej jakości tworzywo sztuczne również jest akceptowalne. Musimy mieć jednak na uwadze, że w momencie zderzenia sprzętu z przeszkodą albo upadku na ziemię plastik z pewnością nie gwarantuje braku uszkodzeń mechanicznych.

Jeśli chodzi o przydatne funkcje, to podstawą jest oczywiście auto-start i auto-lądowanie – dzięki niej istnieje możliwość zawieszenia drona w bezruchu (około 2 metry nad ziemią), co wyraźnie zwiększa poziom jego bezpieczeństwa. Poza tym użyteczne na co dzień okażą się: stabilizacja lotu (tzw. żyroskop), tryb bezwarunkowego sterowania, trzy różne zakresy prędkości (ograniczają zużycie silnika, poprawiając jego żywotność), autorotacja (samoczynne opadanie), precyzyjny czujnik ciśnienia, a także zasięg minimum 500 m bez konieczności ładowania akumulatora.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*