Jak stworzyć wnętrze łazienki w stylu retro?

Jak stworzyć wnętrze łazienki w stylu retro?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łazienka w stylu retro to idealny pomysł dla osób, które lubią zabawy stylem. Umiejętne połączenie starego z nowym może dać efekty, których nie powstydzą się najlepszy designerzy. Na jakie elementy wystroju należy zwrócić uwagę, by uzyskać ciekawą i niepowtarzalną łazienkę retro?

Retro lubi przestrzeń

Najpiękniejsze łazienki retro powstają na dużych przestrzeniach. Styl podkreśli wolno stojąca wanna, która będzie główną ozdobą pokoju kąpielowego. Trzeba jednak pamiętać, że takie rozwiązanie wymaga dużo miejsca i nie sprawdzi się w niewielkiej łazience.

Kolejnym elementem, który ma ogromne znaczenie jest lustro. Bogato zdobiona rama, albo wprost przeciwnie gruba, surowa, ale podkreślająca prostotę wystroju, nada ciekawego charakteru wnętrzu. Lustro jest jednym z tych składników, które nie tylko wprowadzają nastrój do łazienki, ale są niezbędne, by pomieszczenie było funkcjonalne.

Znaczenie detalu

W łazience w stylu retro niezmiernie ważny jest detal, który jest przysłowiową wisienką na torcie. Bardzo ważną częścią wyposażenia są baterie z dekoracyjnymi gałkami. W kolorze mosiądzu, miedzi, czarne, czy brązowe będą dopełnieniem stylizacji. Nie można również zapomnieć o detalach takich, jak uchwyt na papier toaletowy retro, szczotka toaletowa, uchwyty na ręczniki, czy mydelniczka.To właśnie takie drobiazgi są podstawą stylu.

Łazienka retro jest umiejętnym połączeniem nowych elementów dekoracyjnych, które zapewnia producent akcesoriów łazienkowych oraz tych, które można wyszperać na pchlim targu. Poszukiwania niebanalnych przedmiotów nadgryzionych zębem czasu, przywrócenie im dawnej świetności to sposób na niecodzienne wnętrze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*